Кафедра журналістики

Кафедра журналістики заснована 2010 року як випускова кафедра Магістерської програми з журналістики Гуманітарного факультету Українського католицького університету. Зараз вона входить до складу факультету суспільних наук.

Наша мета: створити ефективну модель журналістської освіти, де є місце для імпровізації та експерименту, творчості й креативу; модель, яка поєднує традиційні та інноваційні підходи до навчання, все найкраще з українського і світового досвіду.

Ми разом зі студентами вчимося і вдосконалюємося під час занять, майстер-класів, воркшопів і професійних шкіл. Для нас особисте спілкування не менш важливе за академічні знання.

Наші пріоритети: ми готуємо журналістів-практиків, які досконало володіють професійними навичками та інструментами для роботи в редакціях різних медій; універсальних фахівців, зорієнтованих на створення якісного контенту в умовах стрімкого розвитку засобів комунікації та розгалуженої системи традиційних і нових медій.

Наш стиль: ми створили навчальний план, в якому дисципліни збалансовано за практичними, світоглядними, етичними та комунікаційно-формаційними напрямами підготовки. Творчий і неформальний підхід до викладання дає нам змогу відверто говорити з журналістами-практиками про все, що відбувається в українських та світових медіях.

Для нас важливо, аби кожен студент під час навчального процесу міг вільно творити, мав натхнення і мотивацію до вдосконалення, відчував професійну відповідальність.

Наш формат: ми формуємо журналістське, експертне, наукове середовище, зацікавлене в модернізації української журналістської освіти. Студенти Магістерської програми з журналістики мають змогу спілкуватися з найкращими практиками різних медійних галузей, аналітиками, відомими дослідниками, вдосконалювати свою майстерність у професійній телерадіостудії та ньюзрумі.

Наше динамічне навчання насичене лекціями і семінарами, майстер-класами, а також зустрічами, дискусіями, презентаціями, дебатами.

Хто ми?

Кафедра журналістики — це команда однодумців: науковці, журналісти-практики та менеджери. А також наші друзі — викладачі Магістерської програми з журналістики: знані українські та закордонні науковці, експерти, дослідники, редактори й журналісти.

Наші професійні зацікавлення

Нам важливо, щоб наші випускники не лише набули практичних навичок, потрібних у щоденній журналістиці, а й здобули ґрунтовні знання про трансформації сучасного світу і роль медій у них. Тому наукові та практичні зацікавлення викладачів кафедри охоплюють і традиційні та нові медії, масову культуру і креативні індустрії, і медіакритику, медіапсихологію, медіаекономіку, медіабрендинг, керування проектами й низку інших актуальних медійних трендів.

Чого ми прагнемо?

Сучасний світ складний, тож його розуміння й адекватне представлення аудиторії вимагає від фахового журналіста фундаментальної підготовки з економіки, політики, релігієзнавства, культурології, права, іншими словами, з будь-якої сфери людського життя, в якій журналіст здійснює своє професійне служіння.

Сучасний світ супердинамічний, тож є гостра потреба в універсальних журналістах, які володіють найновішими технічними засобами і здатні виконувати весь набір операцій, потрібний для виготовлення якісного інформаційного продукту.

Сучасний світ контроверсійний, він потребує мужнього і відповідального журналіста, здатного відстоювати етичні та професійні стандарти свого фаху.

Саме цього ми вчимо студентів нашої програми, сподіваючись, що вони допоможуть нам усім зрозуміти цей світ і вдосконалити його :)

Юрій Опока

викладач кафедри

Омелян Ощудляк

викладач кафедри

Андрій Приймаченко

викладач кафедри

Вікторія Бабенко

завідувачка кафедри, кандидат наук із соціальних комунікацій

Вахтанг Кіпіані

викладач кафедри

Данило Яневський

професор кафедри, доктор історичних наук

Катерина Івах

методист кафедри

Борис Потятиник

доктор філологічних наук

Partners