Студія та ньюзрум

Оновлено: 09.12.2016

 

Навчання у Школі журналістики УКУ відбувається за концепцією універсального журналіста, що означає постійну роботу з різними типами медійного контенту та поєднання їх у мультимедійні матеріали. Для цього ми забезпечили студентів магістерських програм із журналістики та медіакомунікацій сучасною якісною технікою та комфортним простором для роботи. 

Дрон, GoPro і монопод: нова техніка для відеографів DOCemotion


 Ірина Сало вчилась робити теленовини у Школі журналістики УКУ, а тепер робить їх на телеканалі ZIK разом із  Юлею Бухтояровою Наталя Критович,  Валентин Дігтяренко і  Богдан Ворон уперше сіли в кадр на парі Вікторії Бабенко, а тепер працюють на телекомпанії «Живе-ТБ». Василина Думан завжди казала, що телебачення – це не її, а тепер працює теленовинарем на Першому національному.

У телевізійній студії майбутні журналісти тренуються працювати в кадрі, записують телеінтерв’ю та навчальні випуски новин.  Кожен студент Школи журналістики УКУ має нагоду відчути себе ведучим, кореспондентом, режисером, телевізійним редактором або відеоінженером.

Керівник телестудії Ігор Ревага панує над камерами та відеоархівом. Практично все, що ви бачите на нашому каналі в Youtube, змонтовано його руками. Крім того, він проводить для студентів спеціальне навчання з відеомонтажу.

Правильно поводитись перед камерою, не гризти ручку й не підглядати в папірці студенів учить Вікторія Бабенко, а бігати з мікрофоном і камерою, записувати стендапи та верстати випуск новин – Люба Сорокіна.


 Сашко Бугаєнко вперше працював у режимі прямого ефіру у студії Школи журналістики УКУ, а тепер веде прямі ефіри на радіо RTI – Вільні люди.  Наталя Михайлюк нещодавно з’явилась на білбордах як одне з облич підсумкової щотижневої програми «FM Галичина». Артур Бобрик уже на першому курсі став ведучим найпопулярнішої львівської FM-радіостанції «Львівська хвиля», а  Марта Дацюк пішла працювати на MjoyКатерина Недеснова ще вагається, що їй подобається більше – телебачення чи радіо, але працювати кличуть і туди, і туди.

Радіостудія Школи журналістики УКУ – невеличка, затишна, з надійною звукоізоляцією та якісною технікою – викликає білі заздрощі в деяких FM-радіостанцій. Тут наші студенти записують радіоновини та навчальні програми під керівництвом свого викладача Андрія Великого, а також свої перші радіоінтерв’ю.

У віконце за студентами та їхніми співрозмовниками зазвичай підглядає інженер радіостудії Василь Мартинюк. Його друга професія – музикант, а у Школі журналістики УКУ він панує над звуками. Для студентів Василь проводить факультативні заняття з аудіомонтажу.

За своє «Радіо Булочка» Катерина Недеснова отримала перше місце на фестивалі телерадіопрограм «Студентський мікс» :)


У 2015 році здійснилася ще одна наша мрія – просторий мультимедійний ньюзрум на 25 робочих місць. Великі якісні монітори, потужні комп’ютери, на кожному з яких установлене ліцензійне програмне забезпечення для відео- та аудіомонтажу, графічного дизайну тощо. Обладнаний проектором та великим екраном ньюзрум можна використовувати як аудиторію для проведення лекційних і практичних занять.

І, звісно ж, студенти часто залишаються тут після лекцій, щоб попрацювати у затишку над своїми матеріалами.

Радіостудію і ньюзрум Школи журналістики УКУ обладнано коштом Фонду розвитку українських ЗМІ Посольства Сполучених Штатів Америки в Україні та Hulai-Lion Foundation. 

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on VKEmail this to someone