Магістерська програма з журналістики

Оновлено: 23.01.2020

   

Магістерка з журналістики Українського католицького університету у Львові — інтенсивна дворічна програма, що готує універсальних журналістів-практиків за сучасними європейськими стандартами. Навчання на програмі дає практичні знання з усіх актуальних форм журналістики, навички володіння основними технологічними інструментами медій, дозволяє розширити світогляд і розуміння цінностей професії, отримати досвід із перших рук українських і зарубіжних медійних фахівців.

Програма також пропонує студентам величезні можливості побачити Україну і світ, спробувати свої сили в реальній журналістиці та по завершенні навчання знайти гідну роботу. 

Програма відкрита для всіх, хто хоче бути журналістом. Нашими студентами можуть стати бакалаври, спеціалісти або магістри будь-яких спеціальностей, із досвідом журналістської роботи або без нього. Серед наших студентів — люди з різною попередньою освітою, об’єднані прагненням працювати у медіа. В залежності від медійного досвіду, спеціалізації та професійних зацікавлень ми формуємо для кожного студента індивідуальну програму.

Навчання відбувається українською мовою, окремі лекції — англійською, російською або польською. Освіта у Школі журналістики УКУ є світською та не передбачає жодних обмежень за конфесійною чи світоглядною ознаками. Важлива вимога — толерантність і повага до поглядів інших.

Кількість ліцензійних місць — 25. Навчання на Магістерській програмі з журналістики УКУ стаціонарне і платне. Старанні й наполегливі студенти мають шанс отримати стипендію.

 

 

За концепцією універсального журналіста навчання розбите на чотири етапи: у першому семестрі наголос робиться на текстовій (друкованій та онлайновій) журналістиці, у другому — на радіожурналістиці та теленовинах, у третьому — на складніших форматах телевізійної журналістики, а також репортажі, аналітиці й журналістських розслідуваннях. У четвертому семестрі студенти проходять практику в редакціях, слухають світоглядні курси та зосереджуються на написанні магістерської роботи (дисертації) чи проекту.

Окрім лекційно-практичних курсів, програма пропонує студентам авторські курси та майстерні. Навчальні дисципліни можна поділити на чотири типи:

  

 

Навчальні курси

друковані медії, цифрова журналістика, історія ідей, медіаетика, медіаправо, медіариторика, редактор контенту, телевізійні новини, відеоформати, радіожурналістика, психологія комунікацій, християнська духовність, аналітична журналістика, критичне мислення, креативні індустрії, політичні комунікації, маркетингові комунікації, журналістське розслідування, репортаж, управління проєктами, медіадослідження, семіотика медій, емоційний брендинг, медіаефекти і пропаганда, світові медіасистеми, кіно і наративи, есеїстика, соціологія медій, медіакритика, соціологія міста, іноземна мова для журналістів

Майстерні

репортажу; есеїстики; журнального дизайну, макетування та верстки; візуалізації інформації та інфографіки; репортажна фотожурналістика; аналітичної журналістики; журналістського розслідування; мультимедійної історії; документалістики; розмовного радіо; радіоновин; новинного серіалу; відеомейкінґу; телевізійного продакшну

Авторські курси

Вахтанг Кіпіані :: Історія незалежної української журналістики

Вікторія Бабенко :: «ДОЛЕаналіз» у телевізійному контенті

Данило Яневський :: Філософія і психологія журналістики

 

Телерадіостудія та ньюзрум Школи журналістики УКУ оснащені сучасною технікою та ліцензійним програмним забезпеченням. Кожен студент за час навчання має нагоду спробувати свої сили як телевізійний і радійний інтерв’юер у розмові з цікавим героєм.

Викладачі програми — практики та дослідники медій з України та інших країн Європи. Важливою складовою навчання є майстер-класи та публічні лекції фахових медійників та яскравих представників інших галузей, чий досвід збагачує світогляд майбутніх журналістів.

Додаткові освітні сервіси, які ми пропонуємо ініціативним студентам, охочим знати більше: Школа міжнародної журналістики, Школа репортажу, Відеокемп тревел-журналістики, Студія DOCemotion, індивідуальні завдання та консультації тощо. Для студентів, орієнтованих на наукову роботу, кафедра журналістики УКУ проводить та бере участь у наукових конференціях.

Студенти програми стажуються у зарубіжних (італійських, турецьких, польських, німецьких, американських тощо), а також у провідних та найякісніших українських ЗМІ: Радіо Свобода, UA: Суспільне, Kyiv Post, НВ, Лівий берег, hromadske.ua, Громадське радіо і багато інших.

Окрім обов’язкового місячного стажування у третьому семестрі, ми заохочуємо студентів проходити практику під час канікул, брати участь у програмах міжредакційного обміну, українських та міжнародних навчальних проєктах. Кожен наш студент уміє працювати в редакції і в полі.

У Школі журналістики УКУ навчаються студенти з усієї України: від Закарпаття до Сум, від Києва до Сімферополя.

Підсумком навчання є магістерська робота (дисертація) або практичний магістерський проєкт. На магістерському семінарі студенти, які мають схильність до науки та аналітики, виробляють методологічні навички, потрібні в процесі наукового або аналітичного осмислення діяльності засобів масових комунікацій, які конвертуються в магістерську дисертацію. Студенти, більш орієнтовані на практичну роботу, реалізують власні медійні проєкти (на вибір із переліку запропонованих практичних сесій) із різних сфер креативних індустрій, які стають основою для магістерського проєкту. Це може бути цикл аналітичних матеріалів, мультимедійні історії, репортажі, документальний фільм тощо.

Випускники програми отримують диплом магістра журналістики державного зразка та диплом Українського католицького університету, добре знаний і шанований роботодавцями в Україні та Європі. Це універсальні фахівці з медіавиробництва, орієнтовані на створення успішного контенту в умовах постійної динаміки ЗМІ та розгалуженої системи традиційних та нових медій, що вимагає не лише творчих навичок, а й їхнього вбудовування в логістику сучасних бізнес-процесів. Вони повністю готові до роботи у сучасних мультиплатформних медіа, вміють працювати із звуком, відео та інфографікою, керувати онлайн-спільнотами, а також проектувати, запускати та адмініструвати власні медійні стартапи. Їхні професійні портфоліо, що формуються під час навчання, та знайомства з провідними медіафахівцями стають додатковою перевагою в пошуку роботи. Абсолютна більшість наших випускників успішно знайшла роботу за фахом.

Школа журналістики УКУ працює у корпусі філософсько-богословського факультету на вулиці Хуторівка, 35а у Львові (як знайти).

Ось це місце на мапі:

Пишіть нам на електронну адресу journalist@ucu.edu.ua або телефонуйте (+38-032) 240-99-40