2015: рік п’ятий

Оновлено: 19.09.2015

20 нових студентів магістерської програми з медіакомунікацій і 23 першокурсники магістерської програми з журналістики Українського католицького університету. Новобранці п’ятого року Школи журналістики УКУ зібрались у трапезній на Козельницькій, 2а 14 вересня, щоб разом із університетською спільнотою урочисто розпочати 2015/16 навчальний рік. 

Щороку тут збирається дедалі більше людей: нові жертводавці, нові викладачі, студенти щойно відкритих програм із комп’ютерних наук та публічного адміністрування.

Керівник магістерської програми з медіакомунікацій Вікторія Романюк представила почесного гостя-лектора цьогорічної інавгурації. Пітер Померанцев, британський журналіст і телепродюсер, автор бестселера Nothing is True and Everything is Possible, український переклад якого цього року вийшов у серії Бібліотека Школи журналістики та медіакомунікацій УКУ у Видавництві Українського католицького університету. Його інавгураційна промова жива й спонтанна, складена зі свіжих вражень та порівнянь, що спали Пітерові на думку буквально щойно, за сніданком :)

Майдан є одним із найкращих у світі прикладів громадянського суспільства. Він відіграв величезну роль, і саме за допомогою інтернету активісти, які фактично не мали впливу, змогли організувати акції протесту, забезпечити медичну допомогу, харчування тощо.

Отже, ця жінка, про яку я розповідаю, сиділа там і раптом збагнула: якби вона сказала людям іти на Інститутську, вони пішли б і померли. А якби сказала, щоб ішли геть, то революція б закінчилась. І вона усвідомила, яку силу мала в цей момент.

Відкритість громадянського суспільства вражає, але також лякає, бо це середовище, що має величезну силу. Ця сила має поєднуватись із великим відчуттям моральної відповідальності. Я думаю, що УКУ може бути таким моральним прикладом, моральним камертоном >> повний текст промови

Наші нові студенти, як завжди, з усієї України: від Харкова до Ужгорода, від Рівного до Сімферополя. Є серед них люди з поважним журналістським досвідом, що вирішили змінити своє життя, та зовсім новачки, які щойно відкривають для себе дивосвіт медій. Знайомтесь:

 

більше гарних фото з інавгурації

ще більше гарних фото з інавгурації

А на новобранців магістерської програми з журналістики чекав традиційний, хоча завжди несподіваний ритуал посвяти. З погодою пощастило, тому присягу читали на березі хуторівського озера.