2014: рік четвертий

Оновлено: 10.01.2015

45 першачків четвертого набору – 23 на програмі з журналістики й 22 на програмі з медіакомунікацій – репрезентують цілу Україну. 

«Наш новий набір – це вся Україна, від Керчі до Закарпаття. Це набір небайдужих людей, готових боротись і за себе, і за країну, – каже керівник Школи журналістики Українського католицького університету Ігор Балинський. – Це набір яскравих, умотивованих, талановитих, амбітних студентів. Це складний набір, адже у своєму віці частина з них утратила не лише домівку, але й Батьківщину. Частина з них побачила руйнування й убивство. Це набір, який я можу схарактеризувати як покоління Євромайдану і війни. Набір, у якого немає вибору: вони мусять стати успішними, аби не втратити все. Набір, приречений говорити правду, інакше все, що відбувається в Україні, не матиме сенсу».

Регіональне розмаїття нового набору стало можливим також завдяки восьми стипендіям mymedia.org.ua для студентів із східних і південних областей, а також персональній стипендії для студента з Криму. 

Цього разу інавгурація стала частиною загальноуніверситетських урочистостей із нагоди старту 2014/2015 навчального року у трапезній нового академічного корпусу УКУ на Козельницькій. Студенти обох програм уже традиційно отримали завдання зняти про себе відеопрезентацію. Обидві групи обрали формат коротометражного фільму.

Традиційну для УКУ інавгураційну промову цього річ виголосив професор Єльського університету, видатний американський історик Тімоті Снайдер. Його праці перекладені 22 мовами, а книга «Криваві землі» – дослідження народів, які стали жертвами Сталіна й Гітлера, – стала бестселером 2010 року за версією The New York Times. У промові «Роль історика в цілому та в контексті подій, які ми переживаємо» Снайдер акцентував на важливості ролі сучасного інтелектуала у світі.

А другокурсники магістерської програми з журналістики, звісно ж, за доброю традицією організували посвяту першачкам. І зняли про це фільм. Ми його вам покажемо (він дуже смішний), а ви, будь ласка, не розповідайте про цю традицію потенційним абітурієнтам – це сюрприз :)