2012: рік другий

Оновлено: 10.01.2015

П’ятнадцятеро студентів другого набору магістерської програми з журналістики Українського католицького університету вперше прийшли в будинок біля озера в останній день літа 2012 року. Тут вони отримали своє перше завдання – за одну хвилину презентувати себе як особистість і журналіста. Традиція, започаткована 2011 року, продовжилась – гості, студенти та співробітники УКУ зібрались у конференц-залі 14 вересня, щоб познайомитися з новим набором і переглянути їхні презентації: 

Почесним гостем інавгурації 2012/2013 навчального року Школи журналістики УКУ став польський громадський діяч і публіцист, творець і головний редактор Gazety Wyborczej Адам Міхнік. Темою для свого виступу польський журналіст і дисидент обрав паралель між російським публіцистом і просвітителем Олександром Герценом та першим президентом незалежної Чехії Вацлавом Гавелом, яких пан Міхнік назвав своїми вчителями.

«Любити свою країну і свій народ означає говорити правду, – наголосив промовець. – Про Герцена згадують як про пророка, який відстоював правду і при цьому у боротьбі за свободу закликав використовувати лише гідні засоби, не вдаючись до насильства. Гавел також ніколи не закликав до насильства. Його філософія – це філософія змін без насильства  Адам Міхнік».

Цього року було започатковано ще одну традицію Школи журналістики УКУ – неформальну посвяту в студенти, яку другий курс організовує для першого. Тільки не кажіть про це абітурієнтам – це має бути сюрприз для них :)

Попереду в студентів другого набору були два нелегкі роки навчання, закордонні поїздки, школи репортажу та міжнародної журналістики, Майдан, початок війни на Сході та пошук себе в професії за нових умов, у яких опинилась Україна в 2014-му. Якими вони стали за два роки, можна побачити на сторінці випуску-2014.