Слово президента УКУ

Оновлено: 11.02.2019

Слава Ісусу Христу! 

Шановні вступники! 

Український католицький університет у 2010 році заснував Школу журналістики, яка нині складається з двох магістерських програм – журналістики та медіакомунікацій. Ми ставимо перед собою амбітні плани: виховати лідерів для української журналістики, а також фахових дослідників й аналітиків для українського медійного простору

Чим відрізнятимуться наші магістерські програми від програм інших навчальних закладів, які нині навчають майбутніх журналістів та медіафахівців? Передусім, програми розраховані на людей, які вже здобули вищу освіту (бакалаври, спеціалісти, магістри), не обов’язково журналістську, і можуть критично оцінювати свої здібності й творчий потенціал. Адже людина з життєвим досвідом, розумінням ролі і відповідальності журналіста перед суспільством сьогодні потрібна Україні.

Ми не випадково відкрили свої програми для людей, які мають життєвий досвід, можливо, і в медіа. Саме така людина цілком по-іншому дивиться на нагоду вчитися. Ми часто бачимо, коли молоді журналісти не мають загальних гуманітарних знань, інколи їм важко поставити запитання. Ми вважаємо, що сьогодні працівник медіа потребує глибокої спеціалізованої освіти бодай в одній із суспільних галузей: чи то в історії, релігії, економіці, політології, культурології, соціології. Бо з глибшим багажем знань людина може ефективно працювати у медійній сфері. Саме на таких людей очікують магістерські програми з журналістики та медіакомунікацій Українського католицького університету.

Медіа відіграють все більшу роль у сучасному світі. Тому є велика потреба у тих, хто би допомагав простим людям зорієнтуватися у морі інформації, хто би також глибоко аналізував, переосмислював і досліджував медіа. Стрімкий розвиток цифрової журналістики потребує фахівців у цій ділянці, фахівців із чіткими моральними установками, розумінням ваги слова і поваги до аудиторії. Важливо пам’ятати, що нові медіа мають не лише цифровий, але передовсім – духовний вимір.

Хочу наголосити ще на одному моменті: наші журналісти та медіафахівці вчитимуться в одному приміщенні з майбутніми богословами, тобто спілкуватимуться з людьми, які ставлять у своєму житті дуже чітко моральні пріоритети. Нам треба дивитися на корінь проблеми розхристаності, аморальності в нашому суспільстві, і конкретно – в медіа.

Люди, і журналісти не виключення, бояться: за своє виживання, зарплати, працю. Коли людина живе у страху, то вона навряд чи буде творчою, цей страх її кидає з одної екстреми в іншу. Відкриваючи магістерські програми з журналістики та медіакомунікацій, ми хочемо допомогти майбутнім журналістам та медіафахівцям пізнати власну гідність. Коли ми цінуємо власну гідність, то знаємо ким ми є. Людина з моральними і духовними засадами не допустить брехні, не переступить через власну гідність. В цьому і є головне призначення сучасного і журналіста, і медіафахівця, – бути гідними людьми, говорити правду.

Президент Українського католицького університету владика Борис Ґудзяк

«Перш за все, плекати чесноту вдячності. Вона піднімає наш дух на зовсім інший рівень. Удячна людина бачить, скільки їй дано життя, здоров’я, повітря, води. Коли ми розуміємо, скільки нам дарується не заслугами нашими, тоді ми стаємо щасливими, окриленими й можемо полетіти понад усякі образи. Без Бога це неможливо. Треба просити Божої допомоги і благодаті, а вдячність стягає нам цю благодать Владика Борис Ґудзяк»

«Окрім довіри, багатьом українцям бракує усвідомлення своєї гідності. Це особливо унаочнюється у світлі подій, які відбуваються зараз. Те, що ми бачимо в Україні сьогодні, справді є рухом довіри. Це паломництво від страху та неправди до цілісності. Ми починаємо єднатися Владика Борис Ґудзяк»

«Свобода полягає не у вільному розпорядженні самим собою, ні в політичному, ні внутрішньому сенсі, як було це у стоїків. Свобода радше є життям в Бозі, життям, яке відповідає Божому призначенню для людини. Можна інакше сказати – життя в гідності Лекція свободи отця Бориса Ґудзяка»

«Завдання Українського католицького університету – навчити довіряти і бути відкритими. Перевага УКУ – вміння чути і відкритися. Стержнем УКУ є люди, котрі виростали в екстремальних умовах. Ми виховали покоління різних майданів. Не дивно, що цей Євромайдан у Львові розпочали саме наші студенти Владика Борис Ґудзяк»