Друзі за Збручем

Оновлено: 18.08.2016

Школа журналістики Українського католицького університету прагне бути відкритим майданчиком для поширення сучасних знань про медіа та практичного досвіду найпрофесійніших українських і зарубіжних медійників. «Друзі за Збручем» – це навчально-просвітницький проект для студентів, що дозволяє їм відвідувати майстер-класи у Львові коштом Школи журналістики УКУ.

Друзі за Збручем-3: перша половина

Друзі за Збручем-3: друга половина

Ми почали запрошувати людей зі східних, південних, північних і центральних областей країни до Львова ще до того, як це стало трендом :) По всій Великій Україні ми шукаємо своїх однодумців – молодих людей, що поділяють наші цінності та погляди на журналістську професію, щоб разом підвищувати рівень української журналістики й наближати її до стандартів цивілізованого світу. Фінансова допомога проекту mymedia.org.ua та Фонду розвитку українських ЗМІ Посольства Сполучених Штатів Америки в Україні дає змогу оплачувати проїзд, житло й добові для наших гостей.

Проект стартував у серпні 2013 року. Понад 90 студентів із Одеської, Луганської, Донецької, Харківської, Запорізької, Чернігівської та інших областей відвідали Школу журналістики УКУ. Майстер-класи для учасників проекту проводили Сергій Каразій, Сергій Дорофєєв, Денис Казанський, Катерина Горчинська, Сергій Тихий, Тетяна Даниленко, Ясемін Чонґар (Туреччина), Марія Степан (Польща), Пітер Померанцев (Велика Британія).

«Утром, быстро собравшись, мы побежали на тренинг. Не могу передать те чувства, которые царили в моем сознании. Была радость, тревога, счастье, немного волнения, так как, предстояла долгожданная встреча с профессиональным журналистом-международником, который многое повидал в своей жизни Юлія Мазур, Луганськ, «Паралель-медіа»

Учасники проекту мають змогу спостерігати за життям і навчанням студентів Школи журналістики УКУ, гуляти Львовом і відвідувати цікаві заходи поза навчальною програмою. Ми не дарма обрали саме таку назву проекту: наші гості стають нашими друзями, а деякі з них згодом обирають навчання на магістерській програмі з журналістики або медіакомунікацій. У травні 2014 року на дні відкритих дверей Школи журналістики УКУ найактивніші учасники наших навчальних проектів отримали гарні блакитні та жовтi футболки «Друзів за Збручем».

У 2014/2015 навчальному році проект був продовжений; до учасників першого сезону, які залишились студентами й зберегли право брати участь у відборах, додались понад 70 новачків. Майстер-класи для них проводили Зураб Аласанія, Олексій Шалайський, Оксана Панасівська, Андрій Цаплієнко, Валерій Панюшкін (Росія). Далі буде! :)


 Запитання і відповіді

Хто може брати участь у проекті?

Студенти будь-яких спеціальностей із усіх областей України, крім Закарпатської, Львівської, Івано-Франківської, Тернопільської, Чернівецької, Волинської, Рівненської та Хмельницької областей. Нагадуємо: Крим, Донецька і Луганська області – це Україна! :)

Журналістський досвід і наявність публікацій є обов’язковою умовою участі?

Ні. Бажання бути журналістом і навчитись працювати за найвищими стандартами – єдина обов’язкова умова.

Коли проводиться відбір на участь у проекті?

Зазвичай ми оголошуємо набір на новий сезон «Друзів за Збручем» у серпні, але не виключаємо, що відкриємо додатковий набір. Стежте за нашим сайтом і Facebook-сторінкою.

За якими принципами відбувається відбір?

Ми аналізуємо мотиваційні листи та резюме заявників, оцінюючи їхній рівень, серйозність намірів та готовність інтенсивно працювати за стандартами Школи журналістики УКУ.

Як ви добираєте учасників конкретних майстер-класів?

Зазвичай ми запрошуємо на кожен майстер-клас нашим коштом від десяти до шістнадцяти осіб. За кілька тижнів до майстер-класу ми анонсуємо його у закритій Facebook-групі для учасників проекту. Люди, які першими надіслали заявки зі стислою переконливою мотивацією, отримують запрошення. Це дає учасникам проекту змогу обрати для себе майстер-класи, що відповідають їхнім зацікавленням і спеціалізації (телебачення, радіо, преса, онлайн-медіа, медіабізнес тощо). Учасники, які пройшли відбір на майстер-клас, отримують докладну інструкцію щодо подальших дій.

Які майстер-класи заплановані в наступному сезоні?

Наші тренери – переважно журналісти, їхнє життя сповнене несподіванок і форс-мажорів, тому ми не оголошуємо перелік майбутніх майстер-класів заздалегідь, аби нікого не розчаровувати. Однак ви можете бути певними, що серед кільканадцятьох майстер-класів, що пройдуть протягом сезону, знайдете собі щось до смаку.

Що робити, якщо я не пройшов відбір на майстер-клас своєї мрії?

Усі наші майстер-класи є відкритими, участь у них вільна та безкоштовна. Ви можете приїжджати на будь-який наш захід власним коштом. Ласкаво просимо!

Якщо ви мрієте взяти участь у наступних сезонах проекту, пишіть на адресу otardovzhenko@gmail.com. Також запрошуємо до співпраці донорські організації, охочі підтримати проект.


«Друзі за Збручем» – масштабний і непростий проект, що вимагає величезної праці. Знайомтесь: люди, завдяки яким ми маємо змогу його втілювати вже третій рік поспіль. Наші чарівні й невтомні менеджери:   

  

                         Наталія Гаврилів                                                     Ольга Мирович

                               Катруся Івах                                                        Настя Стьопіна