Візуальний архів пам’яті української діаспори Нью-Йорка (Internship USA)

Оновлено: 12.06.2017

Уперше студенти Магістерської програми з медіакомунікацій Ярослава Савош та Назарій Мочула разом із керівником програми Вікторією Романюк мали професійне стажування у Нью-Йорку. Воно тривало з 17 жовтня до 9 листопада у рамках програми Woroch-Project від неурядової організації American Counsil of Ukrainian Cultural Art and Science (ACUCAS).

Очільниця ACUCAS Хризанна Ворох модерувала роботу й дозвілля так, щоб максимально занурити гостей з УКУ в мангеттенське життя і “відкрити той контекст української діаспори, що неможливо осягнути сповна із книг та новин”.8


Учасники стажування відвідували лекції, дискусії та кінопокази, що організовувала українська спільнота в районі East Village. Побували в Українському музеї, Українській кредитівці й записали відеоінтервю з директорами цих закладів.

Також були запрошені на Благодійний вечір, на якому збирали кошти для УКУ.


Ярослава Савош та Назарій Мочула попрацювали з бібліотекою та архівом НТШ, дізналися більше про другу і третю хвилі міграції до Америки, записали відеоінтерв’ю з українськими діаспорянами, які приїхали до США після Другої світової війни.

Це видатні, громадськоактивні люди, які залюбки долучаються до благодійності для УКУ та українських військових і не скаржаться на поважний вік, адже все ще спраглі знань та відкриттів.

Докладніше про них можна буде дізнатися із магістерського проекту Назарія Мочули.


kramarenko-archive2Магістерський проект Ярослави Савош стосується інтерактивного життєпису родини Мері та Петра Крамаренків у контексті культурного медіаторства поколінь. Саме із приватного архіву Крамаренків до бібліотеки УКУ потраплять усі примірники нонконформістського політичного часопису “Мета” за 19542003 роки. Також у публічному доступі буде електронний архів матеріалів.


 

Особливим був досвід спільної роботи із професійною групою відеографів та фотографів в Українському інституті Америки, де тривав конкурс краси Міс українка Нью-Йорка. Студенти покращили свої вміння знімати та редагувати відео, більше дізналися про американську школу документального кіно.

NY-beauty-peageant


fox-news-NYЧас стажування сприяв тому, щоб одержати інсайдерську інформацію про президентські вибори у США. Зокрема вдалося зустрітися із політичними аналітиками, ведучими і працівниками телеканалу Fox.News.


Останнього дня перебування у Нью-Йорку уківці мали екскурсію центральним офісом Google, яка стала своєрідним резюме стажування і додала натхнення до подальшої роботи. Зважаючи на корпоративну політику, на жаль, не маємо світлин, але ці відвідини додали цінних знань щодо організації простору, співвідношення часу між роботою та відпочинком і відповіли на запитання з однойменної книжки “How it works”.