Публічні лекції

Оновлено: 05.06.2018

Наше кредо – вільне поширення знань про медіа, суспільство й людину. Тому Школа журналістики Українського католицького університету організовує відкрити лекції дослідників медій, політологів, соціологів, економістів, істориків, дипломатів, літераторів тощо. Серед тих, хто вже виступив у Школі журналістики УКУ – український медіадослідник Володимир Кулик і дослідниця сучасної російської політики Лілія Шевцова, літературознавець із Бердянська Софія Філоненко і колишній посол Великої Британії Роберт Брінклі, економіст-візіонер Олександр Пасхавер і американський історик Тімоті Снайдер. Ці та інші лекції можна переглянути на нашому Youtube-каналі


Наукова журналістика

Лекція біологині та наукової блогерки Руслани Радчук у Школі журналістики Українського католицького університету 26 жовтня 2017 року.


Митрополит Шептицький і принцип доданої вартості

Лекція віце-ректора Українського католицького університету Мирослава Мариновича для спільноти Школи журналістики у межах інтеграційного тижня 14 вересня 2017 року.


Hubris, Nemesis and Free Press

Лекція британського нейрохірурга Генрі Марша для спільноти Школи журналістики Українського католицького університету 25 квітня 2017 року.


Документальне кіно про музику

Лекція британського телекінодокументаліста, автора сотні фільмів для Бі-Бі-Сі Тоні Палмера 11 грудня 2016 року.


Історія як поле медіавійни

Лекція викладача Школи журналістики УКУ, головного редактора Історичної правди та засновника Музею-архіву преси Вахтанга Кіпіані в межах Дня відкритих дверей 2016 року.


Духовність ГУЛАГу

Лекція-презентація віце-ректора Українського католицького університету Мирослава Мариновича в межах Відеоакадемії документального серіалу DOCemotion 23 квітня 2016 року.


Війна і пам’ять: вектори історичної політики України

Лекція історика, редактора онлайн-видання Zaxid.net, викладача Школи журналістики Українського католицького університету Василя Расевича на Гуманітарному факультеті УКУ 18 лютого 2015 року.


Прикордоння, пограниччя, фронтир: історична перспектива

Ярослав Грицак, професор історії Українського католицького університету, відкрив цією лекцією Школу міжнародної журналістики Українські фронтири. Borderlands і Bloodlands, конфліктогенність і креативність пограниччя, «Пограничний народ» Тоні Джадта, сучасна Європа як конструкт примирень, люди пограниччя як «зони великих єресей», українсько-українське порозуміння і ще багато важливого про фронтири в Європі і в Україні.


 

Інформаційна війна у сучасному світі

Пітер Померанцев, британський публіцист, дослідник пропаганди і письменник, 26 березня 2015 року виступив із відкритою лекцією в межах ІІ студентського медіасимпозіуму, організованого кафедрою медіакомунікацій УКУ за підтримки mymedia.org.ua.


Мистецтво візуалізації даних 

Альберто Каїро, викладач Університету Маямі, один із провідних експертів із візуалізації даних у світі, розповів про поєднання красивого й корисного на відкритій лекції, організованій 22 лютого 2015 року кафедрою медіакомунікацій УКУ за підтримки концерну «Галнафтогаз».


Росія: випробування Україною 

Лілія Шевцова, російський політолог, провідний науковий співробітник Фонду Карнеґі за міжнародний мир, прочитала цю лекцію в межах IV Школи міжнародної журналістики 22 листопада 2014 року.


  Революція та війна: що з нами відбувається

Лекція Олександра Пасхавера, економіста, члена-кореспондента Академії технологічних наук України, прочитана в межах IV Школи міжнародної журналістики 22 листопада 2014 року.

 «Люди на Майдане, волонтеры, а потом и добровольцы на войне вели себя совершенно не так, як средний украинец. Когда я начал разбираться в их поведении, я понял, что они ведут себя как европейцы. Тогда я понял, что это действительно революция Олександр Пасхавер»


Історик – це шукач істини

Тімоті Снайдер, американський історик, професор Єльського університету, виступив перед спільнотою Українського католицького університету під час інавгурації 2014/2015 навчального року.

«…темний бік пропаганди чи пропагандистів не в тому, що вони брешуть, а в тому, що вони вірять, ніби правди не існує. Вони переконані, що люди, які шукають істину, є або лицемірами, або брехунами. Вони вірять, що все, досі сказане мною, — неправда. Вони переконані, що правди немає чого шукати. Вони  вважають, що існують лише емоції та спогади, що є тільки ресурсами для експлуатації Тімоті Снайдер»


  Якою є сучасна Росія і чого чекати Україні?

Лілія Шевцова, російський політолог, провідний науковий співробітник Фонду Карнеґі за міжнародний мир, прочитала цю лекцію в межах ІІІ Школи міжнародної журналістики 1 березня 2014 року.

«Почему? Потому что мир оказался в черной яме. Почему? Потому что либеральные демократии, и Европа, и Америка, и все остальное, что зиждется на принципе правового государства, потеряли драйв и траекторию, заблудились. То ли это черная яма, то ли это серая зона – кто его знает. И сейчас единственное, что объединяет либеральные демократии, – это стремление политических лидеров в западных столицах сохранить все как есть любой ценой, забыв о ценностях, о принципах, об идеях Лілія Шевцова».


Паноптикон цифрової гіперпам’яті

26 квітня 2013 року Лідія Стародубцева – доктор філософських наук, професор, завідувач кафедри медіакомунікацій Харківського національного університету імені Василя Каразіна – прочитала для студентів Школи журналістики УКУ публічну лекцію на тему «Паноптикон цифрової гіперпам’яті».


Інтернет-телебачення: мода, альтернатива чи майбутнє? 

Валерій Панюшкін,  російський журналіст і ведучий телеканалу «Дождь», прочитав цю лекцію 17 листопада 2012 року у Школі журналістики Українського католицького університету.

«Міф про ниций, тупий народ вигідний у країні, де нафта коштує 120 доларів за барель. Вигідний не лише владі, але й самим людям, які кажуть: ми нікчемний народ, нам тільки грошей дайте Валерій Панюшкін»


Роль медіа у подоланні загроз сучасного світу

Роберт Брінклі – Надзвичайний і повноважний посол Сполученого Королівства Великої Британії і Північної Ірландії в Україні у 2002–2006 роках – виступив із лекцією у Школі журналістики УКУ 15 жовтня 2012 року.

«Ви маєте чорнозем та сільськогосподарські землі, корисні копалини, а найважливіше – народ України. Українці є освіченими, і це величезна перевага вашої країни. В певному сенсі вона є взірцем для інших пострадянських країн. Якщо в Україні буде більше свободи, її побільшає й в інших країнах регіону Роберт Брінклі»


Журналісти – паразити! 

Валерій Панюшкін, російський журналіст, колумніст, автор книжок у жанрі non fiction, виступив із лекцією в Українському католицькому університеті 13 вересня 2012 року.

«Я решил рассказывать истории о людях, которые слабее, чем я. И это лишило меня возможности взять интервью у какого-нибудь артиста или известного политика. А сделать имя на тех, про кого никто ничего не знает, практически невозможно. Поэтому людям надо время от времени сообщать то, что привлекает их внимание  Валерій Панюшкін».


Нові медіа та християнська ідентичність

23 травня 2012 року Голова Папської ради із соціальних комунікацій, Преосвященний владика Клаудіо Челлі прочитав для студентів магістерської програми з журналістики УКУ публічну лекцію.

«Наше покликання – наблизитися до людини, зрозуміти, чим вона живе і розповісти їй про Ісуса. Свідчення – це перший інструмент євангелізації: сучасна людина прислухається більш до свідків, ніж до джерел Архиєпископ Клаудіо Челлі»


Сучасна українська масова література як художній феномен

1 травня 2012 року науковець із Бердянського державного педагогічного університету, автор дослідження «Масова література в Україні: дискурс/гендер/жанр» Софія Філоненко  прочитала для студентів магістерської програми з журналістики УКУ публічну лекцію.

«Наша національна специфіка – у нетиповому завданні, яке покладається на українську масову літературу. Адже в усьому світі вона радше виконує розважальну чи психотерапевтичну функцію, а в нас вона ще й має місію – українізувати середовище та створити собі самій україномовного читача Софія Філоненко»


Мас-медії і шантажистська держава: виклики і відповіді

27 квітня 2012 року публіцист, перекладач і письменник Микола Рябчук прочитав для студентів магістерської програми з журналістики УКУ публічну лекцію.


Інтернет і національна ідентичність

22 листопада 2011 року доктор політичних наук, автор резонансного дослідження «Дискурс українських медій» Володимир Кулик прочитав для студентів магістерської програми з журналістики УКУ публічну лекцію.