Закордонне стажування

Оновлено: 16.07.2018

Для нас важливо, щоб студенти Школи журналістики УКУ побачили світ, відкрили для себе світові інформаційні горизонти й черпали знання з глобальних, а не лише українських джерел. Тому ми заохочуємо участь наших студентів у міжнародних навчальних програмах, а також щороку посилаємо їх на стажування до закордонних ЗМІ.

За шість років роботи Магістерської програми з журналістики 34 наших студентів стажувалися в Італії, Сполучених Штатах Америки, Німеччині, Туреччині, Австрії, Польщі, Швейцарії та Росії коштом партнерів Школи журналістики УКУ. Разом із науковим стажуванням у Чикаго ці поїздки дають унікальний шанс поєднати приємне з корисним. 


2018

За сприяння Фундації Омеляна та Тетяни Антоновичів четверо студенток Школи журналістики УКУ потрапили на стажування до Італії та Польщі. Ангеліна Ломакіна і Людмила Смоляр провели два тижні у редакції Vatican News. Тут можна прочитати їхню мультимедійну історію про Українську греко-католицьку церкву у Римі.

А Тамара Кіптенко і Христина Гаврилюк підкорювали польський медіаринок  стажувалися у Gazeta Wyborczа та журналі Newsweek у Варшаві.

Тетяна Команицька за програмою Survey of International Organizations місяць провела в університеті швейцарського міста Фрібур. Знайдіть Таню на фото :)

2017

Улітку четверо студентів Школи журналістики УКУ за сприяння Фундації Омеляна та Тетяни Антоновичів стажувалися закордоном: Михайло Драпак та Олеся Біда на Радіо Ватикан у Римі, Марія Цигилик та Анастасія Іванців у Gazecie Wyborczej та інших медіях Варшави.

Марія Стрельцова за сприяння Deutsche Welle провела місяць в редакції Німецької хвилі у Бонні.

2016

За сприяння Фундації Омеляна та Тетяни Антоновичів четверо студентів Магістерської програми з журналістики УКУ вирушили на стажування до Польщі та Італії. Оксана Мамченкова та Альона Вишницька познайомилися з роботою Польського радіо, Gazety Wyborczej та інших польських ЗМІ. Остап Яриш та Петро Ткачишин пройшли практику в англомовній редакції Радіо Ватикан. Остап навіть текст про це написав.

У липні Тетяна Столярова вирушила до Німеччини, де стажувалася за програмою Journalisten International Вільного університету Берліна.

Катерина Старокольцева за програмою Survey of International Organizations місяць провела в університеті швейцарського міста Фрібур.

2015

За сприяння Фундації Омеляна та Тетяни Антоновичів п’ятеро студентів магістерської програми з журналістики УКУ у червні-липні стажувалися у мас-медіа Польщі, Італії та Туреччини.

 Ольга Клінова і  Олексій Коваленко потрапили до англомовної редакції Радіо Ватикан, де ними опікувався наш друг Шон-Патрік Лаветт.

Розмова Шона-Патріка з Олею || Розмова Шона-Патріка з Олексієм

Олександра Чернова та Дарія Гірна вирушили на практику до Варшави. Вони побачили, як працює медіахолдинг Agora, журнал Newsweek, Польське радіо, Gazeta Wyborcza та інші польські ЗМІ.

Дарка і Саша в авторській радіопрограмі Павела Решки

Gazeta Wyborcza опублікувала матеріал Дарки й Саші про Варшаву

Альона Савчук у Стамбулі виконувала завдання онлайн-видання www.platform24.org. Ось тут вона в легендарному парку Ґезі:

Євгенія Резниченко та Ярослав Назар на місяць потрапили до швейцарського міста Фрібург. У тамтешньому університеті вони вивчали міжнародне право, права людей, економіку ЄС в межах програми Survey of International Organizations.

Окрім інтенсивного навчання, учасники програми побували в офісі ООН, Світової організації торгівлі й іще в багатьох всесвітньо важливих установах.

Таїсія Кутузова взяла участь у медіашколі Європейського форуму в Альпбаху в австрійському Тиролі. Учасницею форуму також була другокурсниця програми з медіакомунікацій Вероніка Тихонова.


2014

За сприяння Фундації Омеляна та Тетяни Антоновичів п’ятеро студентів магістерської програми з журналістики УКУ у липні-серпні стажувалися у мас-медіа Польщі, Італії та Туреччини. Зокрема, в онлайн-виданні www.platform24.org (Стамбул, Туреччина) – Олена Марченко та Катерина Гладка; в англомовній редакції Радіо Ватикан (Рим, Італія) – Оксана Піддубна та Катерина Недеснова; в Gazeta Wyborcza (Варшава, Польща) – Артур Бобрик.

Артур зустрів у Польщі старого друга. Крім того, він побував у низці польських редакцій – наприклад, розмовної радіостанції Tok FM:

Катерині Гладкiй та Олені Марченко пощастило потрапити на практику не просто до Туреччини, а й у самісінький вир президентської виборчої кампанії.

Це Катерина з турецькою журналісткою Ясемін Чонґар, якій ми дякуємо за організацію стажування.

Це вони з турецьким журналістом Озджаном у місті Самсун, куди поїхали висвітлювати агітаційні заходи.

Про перебіг виборчої компанії Олена з Катею писали для LB.ua (Що обирає Туреччина); вони також узяли інтерв’ю у свого турецького колеги Ендрю Фінкеля (Ендрю Фінкель: Турецька преса роками недостовірно описувала ситуацію в курдському регіоні) для MediaSapiens.

Поїздка до Рима на Радіо Ватикан цього року випала Катерині Недесновій та Оксані Піддубній. На цьому фото вони начитують свій спільний матеріал A piece of Ukraine in Rome: keeping one’s identity. Оксана також узяла інтерв’ю у журналістки Радіо Ватикан Лінди Бордоні – «Нелегко бути жінкою у Ватикані» (опубліковане в онлайн-журналі Credo).

Оксана Піддубна  із серпня по грудень навчалася у Данській школі медіа та журналістики (The Danish School of Media and Journalism) в місті Орхус. Оксана, що має досвід репортерської роботи для ТВі та TV Reuters, пройшла відбір на програму міжнародної тележурналістики (TV Journalism – Foreign Reporting). Її навчання та проживання в Данії оплатило Міністерство закордонних справ Данії – партнер Школи журналістики УКУ

Галина Герасим  брала участь у міжнародній програмі The BRIDGE program – літній школі журналістики, яка проходила в Празі і Стамбулі 9-23 серпня 2014 року.

Джессіка Пачеко-Семенюк  стала учасницею програми Preparing Global Leaders Institute, яка проходила в македонському місті Струга 12-24 серпня:

– One of the most inspiring things I took away from this two-week life-changing experience was the love and devotion the organizers have for their country. I am so inspired by their patriotism that I now have new ambitions and goals to accomplish something similar in my second home, Ukraine. My fellow global delegates changed my world perspective and showed me a refreshing importance to humanity and sovereignty. The curriculum, specifically the public speaking simulations, were challenging and extremely practical. I am grateful to have grown into an entirely new person with a refreshed outlook on my future and life in general. Preparing Global Leaders Institute is One Love 

Надія Михалевич місяць навчалася на програмі міжнародної організації Humanity in Action у Польщі. Ось що вона розповідає про цей час, проведений з користю і приємністю:

«Навчання на програмі міжнародної організації Humanity in Action у Польщі стало для мене яскравою палітрою емоцій, знань, вражень та нових знайомств. Під час програми ми вивчали мову ворожнечі та шляхи її зменшення. Оскільки ми всі були з різних країн – України, Німеччини, США та Польщі, то навчання було таким собі міксом культур та досвідів. Навчали нас найкращі професори, дослідники, громадські активісти з Варшави та Кракова, зокрема ми були на конференції в польському Сеймі та мали лекцію від радника Президента Польщі Генріка Вуєца. Також ми робили наші міні онлайн-проекти. Як працювати з візуальним контентом, нас вчили представники креативної компанії Peng! з Берліна. Наша команда, я, Джасмін з США та Вероніка з Польщі, створила онлайн-проект на захист прав біженців FreeRefugee. Завершенням програми стала міжнародна конференція Borders: Sources of Conflict and Sites of Peace в Данії, в місті Сондеборг на кордоні між Німеччиною та Данією. Ця конференція стала для мене прикладом того, як стираються кордони між людьми, де ми всі одна команда з 200 людей, яка прагне зробити суспільство та світ кращим. Я жартую, що після навчання на програмі, я стала набагато добрішою Але насправді, цей місяць дав мені зрозуміти, що не важливо, якого кольору твоя шкіра, національність чи хто тобі подобається, важливо те,якою людиною ти є. Ця програма зруйнувала мої упередження та показала, що життя без стереотипів є набагато легшим та яскравішим. Але найважливіше, що те знання, яке я отримала, допоможе мені принести зміни в наше, поки що дуже консервативне суспільство. За наступний рік я буду реалізовувати мій action project в сфері людських прав, залишилось вибрати одну чи дві зі своїх ідей (а їх після навчання дуже багато) та реалізувати їх!».


2013

Шестеро студентів магістерської програми з журналістики побували на практиці у закордонних редакціях. Зокрема, в газеті Passauer Neue Presse (Пассау, Німеччина) – Христина Бондарєва; в англомовній редакції Радіо Ватикан (Рим, Італія) – Ірина Наумець та Надія Калачова; в Gazeta Wyborcza (Варшава, Польща) – Олег Будзінський, на Літній школі журналу «Русский репортер» (Москва, Росія) – Наталія Єрьоменко та Анастасія Гаврішова.

Надія Калачова мала нагоду не лише попрацювати у студії Радіо Ватикан разом із Іриною Наумець, але й узяти інтерв’ю в Шона-Патріка Лаветта.

Надя підготувала для української мовної служби Радіо Ватикан матеріал Суспільне питання в енцикліці Папи Франциска Lumen Fidei, а також зворушливий репортаж про святого Франциска Святий серед туристів для  «Українська правда. Життя».

На цьому фото Ірина начитує свій матеріал У Римі українські науковці вивчали спадщину Йосифа Сліпого для української мовної служби Радіо Ватикан. Вона також написала для Релігійно-інформаційної служби України репортаж Італійськими дорогами Патріарха Йосипа Сліпого.

Олег Будзінський, що спеціалізується на суспільно-політичній тематиці, у Польщі не лише побував у низці редакцій та в Сеймі, але й узяв інтерв’ю для українських видань у журналіста Марчіна Войцеховського та проукраїнського політика Мирона Сича.

Христина Бондарєва за місяць в одній із найтиражніших німецьких газет примудрилась підготувати кільканадцять матеріалів. Посилання на них ви можете побачити, а за умови знання німецької мови ще й прочитати в її портфоліо. А це вона позує в шедеврі баварського автопрому:


2012

Перше закордонне стажування: за сприяння Фундації Омеляна та Тетяни Антоновичів п’ятеро студентів першого набору Школи журналістики УКУ два тижні стажувались у зарубіжних ЗМІ: Любомира Ремажевська – в агентстві CNS у Вашингтоні, Марічка Паплаускайте – у римському представництві CNS, Богдан Ворон – на Радіо Ватикан, Ірина Сало та Юрій Опока – у польському виданні Gazeta Wyborcza 

Ірина Сало і Юрій Опока у студії радіостанції Czwórka – четвертого каналу Польського радіо. Під час незабутнього туру редакціями польських ЗМІ Ірою та Юрком опікувався наш друг і викладач Павел Решка. А ось і документальне свідчення їхньої старанності – спільна публікація в провідній польській газеті:

Ukraińcy o Warszawie: to taki trochę większy Lwów, Gazeta Wyborcza, 12.07.2012

а також авторський матеріал Ірини у тижневику Wprost:

Femen: Wojewódzki i Figurski? Do więzienia!, Wprost, 07.07.2012


Богдан Ворон із Шоном-Патріком Лаветтом, директором англійської служби Радіо Ватикан й добрим янголом наших студентів у Римі.

Матеріали, створені Богданом Вороном на Радіо Ватикан:

Language Clashes in Ukraine, Vatican Radio, 09.07.2012

The road of solitude can become the path of meeting, Vatican Radio, 24.07.2012

…і за мотивами практики:

«Лінда Бордоні: “Сьогодні не найкращий час для італійської культури”», 24.08.2012, «Артес»

Шон Патрік Лаветт: «Ніколи ще в нашій історії ми не знали так багато і не розуміли так мало», «Телекритика», 27.08.2012

«Українські мотиви в мелодіях Рима», «Дзеркало тижня», 15.09.2012

Відеосюжет «Всенародна Проща до собору Святої Софії в Римі» Богдан зняв разом із Марічкою Паплаускайте, яка також підготувала для онлайн-видання «Українська правда. Життя» репортаж «Неіталійський рим».

За підсумками вашингтонського стажування Любомири Ремажевської в агентстві CNS вийшла публікація Ukrainian Catholic leaders among opponents of regional language law (The Catholic Review, 10.07.2012). Вона також написала для видання Delo.ua, де почала стажуватись, а згодом і працювати, репортаж «Вашингтон: Европа с американским привкусом».

Валентин Дігтяренко став одним із чотирьох переможців конкурсу Посольства Німеччини в Україні та радіо «Німецька хвиля» (Deutsche Welle). У серпні Валентин пройшов одномісячне стажування у Бонні (Німеччина). Близько двох десятків матеріалів, створених Валентином під час стажування – у його портфоліо.

Марічка Паплаускайте отримала державну стипендію Фонду підтримки освітніх обмінів для участі у Літній школі з вивчення литовської мови та культури у Литовському педагогічному університеті (Вільнюс). З 1 до 25 серпня 2012 року вона успішно склала програму з лекцій, семінарів і дискусій, а також екскурсій країною задля вивчення литовської мови та знайомства з культурою Литви.