Наші успіхи 2011-2016

Оновлено: 20.12.2016

Другокурсниця магістерської програми з медіакомунікацій Олександра Сіммуль з 17 серпня по 2 вересня бере участь Alpbach Media Academy 2016 в рамках European Forum Alpbach.

Другокурсниця Альона Савчук увійшла до трійки переможців Конкурсу художнього репортажу Самовидець із своїм репортажем про окупований Кримі. Першокурсниця Марія Педоренко на п’ятому місці.

 

Наталя Патрікєєва зі своїм матеріалом, опублікованим на BBC Ukrainian, увійшла до п’ятірки фіналістів конкурсу «Правозастосування та управління в лісовому секторі України. 2016».

12-15 червня студентки Іванна Павлюк та Анна Романдаш, а також керівниця Магістрської програми з медіакомунікацій Вікторія Романюк братимуть участь у  Deutsche Welle Global Media Forum у Бонні.

Анна Чуданова, Владислав Рудий, Марія Педоренко, Валентина Семеніхіна, Єлизавета Сокуренко і Роман Скрипник візьмуть участь у другій українсько-австрійській міжнародній школі мультимедійної журналістики. Перший раунд відбудеться влітку у Відні. Про першу школу мультимедійної журналістики читайте тут.

6-18 липня Ніярє Шевкієва проходила стажування як координаторка зв’язків з громадськістю в межах міжнародного дитячого табору «Джерела Толерантності» в Славському. Ніярє також виконувала обов’язки SMM-менеджера, і вела воркшоп із медіа та сторітелінґу.

Фільм Наталі РевкоТіні” увійшов до числа фіналістів проекту MyStreetFilmsUkraine на ІІІ фестивалі кіно та урбаністики 86 в Славутичі.

Із 3 липня до 30 вересня Тетяна Столярова навчатиметься на програмі Journalisten International Вільного університету Берліна.

Команда учасників українсько-австрійської школи мультимедійної журналістики (Андрій Приймаченко, Юлія Сосновська, Артур Корнієнко) отримала ґран-прі конкурсу з медіаграмотності за проект «Комісар Рекс».

 Тетяна Столярова здобула перше місце у конкурсі ІІ Всеукраїнського фестивалю буктрейлерів за відео до книги Пітера Померанцева «Нічого правдивого і все можливе».

25-27 квітня Дмитро Василюк узяв участь в антикорупційній школі, організованій Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй.

Роман Губа тиждень легально не ходив на пари, бо був членом студентського журі фестивалю Docudays.ua.

2-8 квітня Наталя Ревко і Ніярє Шевкієва взли участь в проекті молодіжного обміну  New Lifwstyles: Changing Traditions у Берхумі (Німеччина). Наталя як лідер українськогї делегації провела воркшоп на тему медіа.

Остап Яриш три тижні провів на стажуванні Empowering young Ukrainian Journalists у Чехії в межах програми Erasmus+. До речі, разом із ним там була наша випускниця і журналістка hromadske.lviv.ua Катя Недеснова.

У межах програми міжредакційного стажування Олег Твердь практикувався на «Радіо Свобода», Ліза Кузнєцова – на Texty.org.ua.

Матеріал Альони Савчук відзначений журі конкурсу матеріалів про Білорусь, організованого mymedia.org.ua та Press Club Belarus. Разом з іншими переможцями Альона 28-30 квітня вирушить у навчальну поїздку до Мінська.

До збірки «Переселенці. Люди, які не загубили себе», яка виходить у лютому 2016 року в літературній агенції Discurcus (упорядниця Світлана Ославська), увійшли десять матеріалів студенток Школи журналістики УКУ Ірини Андрейців та Христини Головко. Їхній цикл репортажів «Успішні переселенці» виходив в онлайн-виданні Insider.

григорчук100

Ярослава Григорчук із 22 по 28 січня була в Освенцимі (Польща) на конференції Close-up in Auschwitz, організованій католицькою доброчинною організацією «Максиміліан-Кольбе-Верк», яка підтримує колишніх в’язнів концтаборів.

2015

Вікторія Пархоменко взяла участь у тренінгу  «Від стереотипів до мови ворожнечі: як запобігати та не розповсюджувати. Роль медіа» у Києві. Організатори – проект «Без кордонів»/ГО Центр «Соціальна дія».

Таїсія Кутузова, Тетяна Столярова і Анна Чуданова брали участь у конкурсі фестивалю документальних фільмів «Кіномедіа» зі стрічками На замовлення і Медіа як стимулятор. Ми точно впевнені, що їм пощастить перемогти наступного разу :)

Програма міжредакційного обміну не нова для наших студентів. Цього разу другокурсниця Магістерської програми з медіакомунікацій Анна Стукало стажується на Платформі.

Аліна Смутко отримала відзнаку від Ужгородського національного університету на фотоконкурсі газети «День».  Крім того, її фото потрапило на виставку газети й експонуватиметься в різних місцях протягом року.

 Маємо першого депутата серед наших студентів! :) Першокурсниця Школи журналістики УКУ Роксолана Мудрак обрана депутатом Перемишлянської міської ради від Української галицької партії.

Стажування: студенти Школи журналістики УКУ Наталія Дихно, Роман Губа і Остап Яриш пройшли відбір на програму «Хаб медіамобільності». Наталія стажуватиметься на «Радіо Свобода», Роман на hromadske.tv, Остап у Kyiv Post.

      

Студенти набору-2015 магістерської програми з журналістики УКУ Анастасія Чупринська, Остап Яриш і Анна Маслій успішно пройшли конкурс на семестрове навчання за кордоном. Третій семестр вони проведуть в одному з європейських університетів. Де саме вони вчитимуться, розповімо згодом.

Олександра Чернова бере участь у конференції «Європейська інтеграція і нові виклики», що проходить у Кишиневі 3-6 листопада 2015 року. Крім Саші, Україну на заході представляє журналістка hromadske.tv Тетяна Козирєва.


Настя Чупринська і Діана Колодяжна взяли участь у триденному тренінгу з документалістики та телевізійного розслідування для регіональних кореспондентів hromadske.tv у Києві.

Іванка Павлюк узяла участь у дводенному тренінгу «Особливості висвітлення в ЗМІ військового конфлікту, роль ЗМІ в подоланні негативних наслідків для суспільства» в Одесі.  Захід організували проект «Граматика діалогу» Центру соціальних і трудових досліджень (Київ) за підтримки Фонду Рози Люксембург (Берлін).

 У вересні Оксана Ажнюк побувала на тренінгу Community Media for Active Citizens training на Кіпрі. Йшлося про соціальні медіа, громадянську журналістику та роботу в умовах конфлікту. А ще учасники підготували тригодинну програму на кіпрському радіо.

Міжредакційний обмін: Юлія Ільченко стажуватиметься в редакції івано-франківського онлайн-видання «Курс», а Наталія Шевяхова – у проекті «Схеми» українського «Радіо Свобода».

voloshchukБерлін побачить нашого другокурсника Володимира Волощука! :) З 14 по 22 листопада він буде учасником семінару для журналістів із України, Молдови, Росії й Білорусі «Культури пам’яті», організованого taz-Panterstiftung за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини.

Другокурсники Школи журналістики УКУ Ліза Кузнєцова, Олег ТвердьОлексій Коваленко та Ірина Андрейців перемогли у конкурсі Media Development Foundation та mymedia.org.ua. У жовтні вони вирушать на кількатижневе стажування до Білорусі >>

16-25 вересня Юлія Сосновська вивчатиме сучасний розвиток європейських міст у Кракові в межах програми The Creative City.  Слухатиме лекції німецьких, польських і шведських дослідників.

Роман Губа і Анна Чуданова взяли участь у тренінговому проекті «Чужа батьківщина: біженець у рідній країні», присвяченому роботі з вимушеними переселенцями. Роман брав участь у тренінгах у Львові й Миколаєві, а Аня в Харкові й Вінниці. Також вони долучились до створення видання для переселенців «Ми є».

Міжредакційний обмін: Ірина Мацькова, Марія Шелія та Володимир Волощук – нова порція міжредакційників Школи журналістики УКУ. Ірина проходить практику у редакції онлайн-видання «Платформа», Марійка поїде до Івано-Франківська працювати для видання «Курс», а Вова обрав закарпатський Varosh.

kovalenkoА у жовтні Олексій Коваленко поїде до Австрії ще раз. Він переміг у конкурсі журналістських матеріалів від DiXi Group на тему «Україна та Енергетичне співтовариство» і разом з іще п’ятьма переможцями на два дні поїде знайомитись із секретаріатом Енергетичного співтовариства у Відні.

Кінець серпня і початок вересня Олексій Коваленко проведе в Берліні. Із-поміж 350 заявників із України, Білорусі, Азербайджану, Молдови, Грузії, Вірменії та Росії журі відібрало його для участі у дев’ятиденному семінарі для молодих журналістів. Йтиметься про те, як громадянські ініціативи впливають на владу.

3-8 серпня Володимир Волощук навчатиметься на проекті Школа медіалідерства від ГО «Інтерньюз-Україна» та спільноти інноваторів MediaNext.

Час з 19 липня по 7 серпня студентка магістерcької програми з медіакомунікацій Анна Цупко проведе у Мюнхені (Німеччина), де під керівництвом Інституту професійного розвитку публіцистів (Institut zur Förderung publizistischen Nachwuchses e.V.) та за підтримки фонду Конрада Аденауера  в компанії 15 журналістів зі Східної Європи буде вдосконалювати свої журналістські навички.

Євгенія Резниченко та Ярослав Назар на місяць потрапили до швейцарського міста Фрібург. У тамтешньому університеті вони вивчають міжнародне право, права людей, економіку ЄС тощо. Програма називається Survey of International Organizations. Окрім інтенсивного навчання, учасники програми побували в офісі ООН, Світової організації торгівлі й іще в багатьох всесвітньо важливих установах.

У вересні 2015 року Дарія Гірна і Анна Романдаш братимуть участь у проекті The M100 Young European Journalists Workshop 2015 у німецькому Потсдамі. Проект покликаний зміцнювати зв’язки між країнами Східного партнерства ЄС та передбачає тижневе журналістське стажування в Німеччині.

Вже з серпня 2015 року випускниця магістерської програми з медіакомунікацій Галина Герасим на 2 роки залишає Україну, щоби в університеті Сан-Дієго (США) вивчати політологію як учасниця Fullbright Graduate Student program.

Студентка магістерської програми з медіакомунікацій Анна Романдаш півроку навчатиметься у Данській школі медіа та журналістики (The Danish School of Media and Journalism) в місті Орхус. Це вже друга людина зі Школи журналістики УКУ, що пройшла конкурс на навчання в провідній журналістській школі Данії; першою була Оксана Піддубна.

Євген Гриценко, Іванна Павлюк, Ліза Кузнєцова, Аліна Смутко і Марія Шелія пройшли відбір на проект Хаб Медіамобільності, організований  фундацією «Суспільність» спільно з МГО «Інтерньюз-Україна» та ГО «Телекритика». Євген і Аліна стажуватимуться на «Українській правді», Іванка та Марійка – на  «Радіо Свобода», Ліза – на «Інсайдері» . Це вже друга порція наших студентів у цьому проекті.

Вікторія Топол виграла стипендію для журналістів з АР Крим і окупованих територій Донецької та Луганської областей «Залишаюся в професії!» від ГО «Інтерньюз-Україна». Півроку вона працюватиме у виданні «Інформер». Без відриву від навчання :) А ще стажуватиметься на «Платформі» в межах програми міжредакційного обміну.

Міжредакційний обмін: у червні 2015 року  Аліна Смутко стажувалась на  «Радіо Свобода»,  Олексій Коваленко на сайті та в журналі«Новое время», а Артур Корнієнко у редакції KyivPost.

Студентка набору-2014 магістерської програми з журналістики Юлія Сосновська у липні вирушила до Таллінна й Тарту. Вона пройшла на літню програму Тартуського університету, присвячену темі електронного суспільства Естонії.

У перший тиждень навчання студенти познайомляться з «кремнієвою долиною» в Таллінні й дізнаються, що допомогло Естонії розвинути ІТ-сектор. Другий тиждень минатиме в Тарту, де Юля разом із іншими студентами слухатиме лекції про електронний уряд та комунікацію з громадянами. В програмі також знайомство з державними установами, громадськими організаціями, фундаціями та ІТ-компаніями Естонії.


Першокурсниця Школи журналістики УКУ Альона Савчук здобула друге місце у номінації «Інтерв’ю» конкурсу «Текст-2015». Перемогу їй принесло інтерв’ю з Пітером Померанцевим, опубліковане «Українською правдою» (а ось відео) Також серед переможців випускниця Школи журналістики УКУ 2013 року Марічка Паплаускайте, яка вже вдруге перемагає в цьому конкурсі. Друге місце в номінації «Розслідування» вона отримала за матеріал «Замкнені всередині себе», опублікований «Дзеркалом тижня».


Викладач кафедри медіакомунікацій Марина Довженко завершила курс Digital Media for Universities. До неї на DMU навчались п’ятеро викладачів Школи журналістики УКУ – Марія Титаренко, Отар Довженко, Вікторія Романюк, Юлія Голоднікова та Наталія Габор.


Восьмеро наших студентів у серпні їдуть до Відня – вчитись створювати мультимедійні історії.  У межах спільного проекту з віденською Fachhochschule für Management und Kommunikation студенти Школи журналістики УКУ разом з австрійськими колегами зніматимуть і писатимуть спершу у Відні, а потім у Львові. Участь у проекті братимуть Оксана Ажнюк, Юлія Сосновська, Ліза Кузнєцова, Олексій Коваленко, Олександра Давиденко, Олександра Чернова, Наталя Патрікєєва і Артур Корнієнко.


Першокурсниця магістерської програми з медіакомунікацій УКУ Анна Романдаш стала учасницею проекту European Youth Press – “Free Our Media! Media Freedom in Europe – Limited Edition?”, що проходив з 29 квітня по 3 травня 2015 року в м. Подгориця (Чорногорія).


Студентка Магістерської програми з медіакомунікацій УКУ Наталя Ревко стала учасницею “Школи виживання в інформаційному хаосі” Майстерні громадської активності, що проходила з 11 по 15 травня 2015 року в Любліні (Польща).


Студентки Школи журналістики УКУ Ольга Перехрест, Анна Цупко та Анна Стукало були учасницями “Студій живої історії“, що тривали з 1 по 9 травня 2015 року в Одесі. Одним з менторів проекту стала інша наша студентка – Каріна Фурса.


Матеріал нашого першокурсника Євгена Гриценка «Випробування Донбасом» увійшов до збірки «Культура. Завтра».


Першокурсниця магістерської програми з журналістики Катерина Гладка і випускник 2014 року Володимир Молодій беруть участь у навчальному проекті ГО «Телекритика», в межах якого 40 журналістів вирушать на Донбас – писати та знімати про те, як живуть люди у прифронтовій зоні.


Студентки Школи журналістики УКУ Софія Кочмар та Валентина Балабанова беруть участь навчальному проекті «Хаб медіамобільності», що передбачає 15-денне стажування в Києві. Софія стажуватиметься у KyivPost, Валя – на «Українській правді»


 

Із 17 серпня по 4 вересня 2015 року студентка магістерської програми з журналістики Таїсія Кутузова навчатиметься в Австрії. Вона пройшла конкурсний відбір на Alpbach Media Academy – тренінгову програму для п’ятнадцятьох студентів-журналістів з усієї Європи, що проводиться в межах Європейського форуму Альпбах 


Міжредакційний обмін: Роман Губа місяць стажуватиметься в українській службі «Радіо Свобода», Іванна Павлюк – у закарпатському виданні Varosh, Євген Гриценко – в івано-франківському «Курсі», а Юлія Сосновська в KyivPost. Стажування проходить за підтримки Media Development Foundation i mymedia.org.ua.


Фільм «Кетрін» Вікторії Гайбонюк переміг у номінації «документальне кіно» фестивалю «Кіномедіа»


Міжредакційний обмін: Альона Савчук, Наталія Патрікєєва, Валентина Балабанова і минулорічна випускниця Анастасія Гаврішова – серед переможців програми міжредакційного обміну Media Development Foundation i mymedia.org.ua. Альона проходить стажування у черкаському виданні «Прочерк», Наталя – у рівненському OGO.ua, Валя – на «Радіо Свобода», а Настя у журналі «Новое время».

Досягнення попередніх років: 

[Детальніше]