Як ми вчимося

Оновлено: 24.01.2020

   

До нас ідуть не по диплом, а по знання і практичні навички. Ми пропонуємо студентам магістерської програми з журналістики сучасну медійну освіту західного зразка, що поєднує традиційні (лекційно-практичні) та інноваційні форми. Лекції часто проходять у формі розмови, дискусії, кінозалу, а на практичних заняттях студенти занурюються в атмосферу реальної журналістики. 

Тут ви не зустрінете викладача, що надиктовує конспект із підручника; нашим студентам не потрібні шпаргалки, вони не пишуть рефератів «для галочки» і не вивчають речей, які їм ніколи в житті не знадобляться. А за допомогою додаткових освітніх сервісів кожен студент має змогу глибше пізнати й ґрунтовніше опанувати ті форми, жанри та формати журналістики, які видаються йому найцікавішими та найперспективнішими.

     

Школа починається з букваря, а Школа журналістики УКУ — з друкованих видань. Раніше студенти протягом семестру створювали власну газету. Та останні два роки вони роблять журнал. Група має пройти весь шлях: від створення концепції друкованого видання до верстки, вичитки й друку.

Тим часом із перших тижнів навчання студенти мають нагоду отримувати знання й досвід із перших рук від провідних медійних фахівців України, Польщі, Німеччини, США, Італії, Росії, Білорусі та інших країн. Майстер-класи у Школі журналістики УКУ відбуваються регулярно. Всі вони відкриті для охочих та анонсуються на нашому сайті й Facebook-сторінці. Ласкаво просимо!

     

Кожен студент магістерської програми з журналістики УКУ за два роки навчання повинен узяти бодай одне теле- і одне радіоінтерв’ю. Викладачі з великим досвідом практичної роботи на радіо та телебаченні допомагають готуватись до запису в режимі прямого ефіру. Зазвичай героями навчальних інтерв’ю стають наші гості та тренери — відомі журналісти, науковці, експерти, дипломати, митці. А завершується цикл роботи над інтерв’ю монтажем аудіо/відео та підготовкою текстової версії до публікації в друкованому або онлайн-виданні. Що з цього виходить – дивіться та слухайте в розділах Телеінтерв’ю та Радіоінтерв’ю.

Окрім стандартних завдань із телебачення й радіо, наші студенти отримують іще багато незвичних. Наприклад, у 2013 році радіодраматург Ігор Померанцев дав їм домашнє завдання створити акустичний портрет Львова. І ось що в них вийшло:

Слухати чужі розумні думки й формулювати власні — ключові вміння для журналіста. Тому важливими складовими нашого навчання є публічні лекції та дебати про журналістику.

    

Завдяки публічним дебатам про журналістику студенти стають не лише слухачами, а й повноцінними учасниками дискусій із найбільш проблемних та злободенних питань журналістської професії. Часто їм опонують відомі журналісти, такі як Сергій Рахманін та Зураб Аласанія. А лекції — це нагода не лише слухати, а й ставити запитання.

    

Ми заохочуємо наших студентів практикувати журналістику завжди, коли вони мають на це час (якщо це, звісно, не заважає навчанню). Окрім обов’язкового місячного стажування у четвертому семестрі, більшість пробує свої сили в редакціях українських ЗМІ на канікулах, а також у межах програм міжредакційного обміну.

П’ятеро студентів, які мають найвищий рейтинг за підсумками першого семестру, по завершенні першого року навчання вирушають коштом університету на двотижневе стажування закордоном. Наші студенти практикувались у Німеччині, Італії, Сполучених Штатах Америки, Польщі, Росії та Туреччині. Крім того, двоє студентів за підсумками конкурсу наукових проектів мають нагоду під час третього семестру навчання місяць проходити наукове стажування в Чикаґо – в архіві періодики Українського національного музею вони готують свої магістерські дослідження.

     

Для завзятих і наполегливих студентів ми маємо регулярні спеціалізовані практикуми, що включають інтенсивне навчання, спілкування з медійними фахівцями, експертами, політиками та дипломатами, відрядження у цікаві місця і багато іншого. Поки що це Школа репортажу та Школа міжнародної журналістики, але у планах ще кілька цікавих проектів. Стежте за новинами програми на нашому сайті та Facebook-сторінці.