Школа репортажу

Оновлено: 11.02.2019

Репортаж – король журналістських жанрів – був занедбаним і недорозвиненим в українських медіа до  кінця 2013-го, коли Майдан, анексія Криму і війна на Донбасі створили величезний запит на відчуття присутності. Однією з амбітних цілей Школи журналістики Українського католицького університету є творення в Україні школи якісного репортажу. Ми орієнтуємось на досвід польської «літератури факту», а також найкращі зразки репортажної журналістики в західноєвропейських, українських і російських медіа. Кожен студент Школи журналістики УКУ мав нагоду вирушити в місце, де ніколи не бував, із цікавим і відповідальним завданням – портретувати дійсність.  

2012 :: 2014 :: українські фронтири :: 2015 :: соцрепортаж

Першою спробою стала Школа репортажу для студентів Магістерської програми з журналістики УКУ, що була спільним пілотним проектом із Польським інститутом у Києві та Українсько-польським журналістським клубом «Без упереджень» за фінансового сприяння міжнародного фонду «Відродження».  Інструктаж учасникам зробив славетний польський репортажист Маріуш Щиґел:

Студенти самі обирали місця для відряджень і теми, на яких хотіли би сфокусуватись. Більшість матеріалів, написаних за підсумками поїздки, була опублікована у львівських та загальноукраїнських виданнях. Ось деякі з них:

80remazhevska Любомира Ремажевська :: “Тут буде місто-сад”, тільки… атомне :: Дзеркало тижня

80salo Ірина Сало :: Затоплена Україна :: Історична правда

80klymenko Оленка Клименко :: Морський апостолят :: Релігійно-інформаційна служба України

80paplauskaite Марічка Паплаускайте :: Закарпаття в мініатюрі :: Український тиждень

80krytovych Наталія Критович :: Баймаки: село, загублене серед цивілізації :: Новий погляд

80voron Богдан Ворон :: Великі проблеми на Малій Житомирській :: Новий погляд


Дві школи політичного репортажу (2012 та 2014 року) – це масштабніші проекти, в яких, окрім студентів Школи журналістики УКУ, брали участь молоді журналісти та студенти інших вишів, відібрані на конкурсі. Щоб переглянути матеріали кожної зі шкіл, натисніть на зображення: 

      


Далі буде…