Школа міжнародної журналістики

Оновлено: 29.11.2016

перша :: друга :: третя :: четверта :: Україна-Грузія-Молдова :: Виклики декомунізації

Завдяки Школі міжнародної журналістики ми познайомились із Сашею Черновою, Анею Романдаш, Льошею Коваленком, Таєю Кутузовою, Славком Назаром, Оленою Зашко, Веніаміном Умновим, Марійкою Шелія…  Учасники ШМЖ стали нашими друзями,  дехто з них їздив із нами до Вільнюса та Ґданська, багато хто вступив або ще вступить на одну з магістерських програм Школи журналістики УКУ.

Завдяки Школі міжнародної журналістики нашими гостями, лекторами і друзями стали  Ханне Северінсен, Мерете Юль, Костянтин фон Еґґерт, Олександр Пасхавер, Андреас Умланд, Баррі Гебб, Лілія Шевцова, Павло Казарін, Анджей Шептицький і багато інших.

Завдяки Школі міжнародної журналістики ми мали нагоду співпрацювати з Андрієм Єлісєєвим, Ганною Гриневич, Анатолієм Марциновським, Марією Малевською, Дмитром Губенком, Наталею Гуменюк, Ганною Гороженко, Дарією Тарадай та іншими редакторами й журналістами-міжнародниками – нашими менторами. 

Школа міжнародної журналістики – спільний проект Школи журналістики Українського католицького університету і mymedia.org.ua. Далі буде!


Все почалося зі спроби спрогнозувати наслідки Вільнюського саміту, коли всі ще вірили, що на ньому буде підписано угоду про асоціацію України з Європейським Союзом. 26-28 вересня 2013 року Школа журналістики УКУ за підтримки Міністерства закордонних справ Данії та консалтингової компанії NIRAS провела Школу міжнародної журналістики «Європейський Союз – Україна: Україна визначає своє майбутнє», учасниками якої стали 26 студентів та молодих журналістів зі всієї України. 

Нам удалося відтворити у Львові такий собі «маленький Брюссель» із дипломатами, політиками, політологами та журналістами-міжнародниками. Перед учасниками школи та студентами магістерських програм із журналістики та медіакомунікацій УКУ виступили Посол Данії в Україні Мерете Юль, екс-доповідачка ПАРЄ з українських питань Ханне Северинсен, економісти Олександр Пасхавер та Баррі Гебб, історик Ярослав Грицак, співробітник Адміністрації Віктора Януковича Віталій Кулик, фахівець із комунікаційних стратегій Євген Глібовицький, польський військовий експерт Войцех Лучак, громадський діяч Олег Рибачук, політологи Олексій Гарань та Андреас Умланд, журналістки-міжнародники Ганна Гороженко та Дарія Тарадай та інші. Лекції чергувались із дискусіями та тренінгами, а ментори – редактори-тренери – працювали з учасниками школи, допомагаючи їм створювати свої перші тексти та відеосюжети на міжнародну тематику.

Нагородою для шести переможців ШМЖ стала поїздка до Вільнюса на саміт Східного партнерства 28-29 листопада 2013 року. Авторами найкращих матеріалів ментори та організатори визнали Олену Марченко (Миколаїв), Ольгу Срібняк (Київ), Таїсію Кутузову (Сімферополь), Олексія Коваленка (Маріуполь), Олега Будзінського (Львів) і Ярослава Назара (Львів).


«…питання вибору між ЄС та «русскім міром» є питанням вибору між повною і половинчастою формулою модернізації. Вибираючи ЄС, Янукович змушений послаблювати свою авторитарну хватку Ярослав Грицак»

«У нашій системі неформальні норми відіграють більшу роль. Очевидно, що якщо ми маємо різницю між інститутами, то маємо й величезну різницю в цінностях, а отже, характери українця і європейця різні Олександр Пасхавер»


Фоторепортаж на Facebook


 Матеріали, створені учасниками під час ШМЖ 

Олена Марченко :: Шість психологічних перешкод на шляху до Європи :: Zaxid.net

Катерина Недеснова ::  «Зробіть це для себе, а не для Європи» :: MediaSapiens

Анна Романдаш ::  Євросоюз бажає Україну з чотирьох причин :: Газета по-українськи

Ольга Срібняк :: Чи перетворить українців на європейців асоціація з ЄС? :: Eu.prostir.ua

Вікторія Назарук :: Як рівненський торговець та рівненський виробник бачать угоду з ЄС :: 4vlada

Тарас Малий :: Європа не рятуватиме Україну від корупції :: TEXTY.org.ua

Юлія Сабадишина ::  Угода про асоціацію з ЄС: читаємо між рядків :: Вголос

Олексій Коваленко ::  Як вдарять зміни в енергетичному секторі України по нашому гаманцю? :: Вголос

Ольга Гуртовенко :: Минуле варто залишити позаду. Чому ЄС вигідніше за Росію :: TEXTY.org.ua

Олег Будзінський :: Виборче законодавство: нове, старе чи покращене? :: Збруч

Надія Швадчак :: Чи допоможе ЄС Україні подолати корупцію? :: Вголос

Анастасія Онопрійчук :: Захист сексуальних меншин: проблема не в законах, а в голові :: Главком

Таїсія Кутузова :: Міфологічна карта українського суспільства


Нагорода для переможців першої ШМЖ – поїздка до Вільнюса – виявилась зовсім не такою, як ми уявляли. Янукович не підписав угоду про асоціацію з ЄС, а в Україні тим часом розпочався Євромайдан. Працюючи, наші юні міжнародники раз у раз позирали до стрічок українських новин. Поза тим, у Вільнюсі їм удалося зробити чимало цікавих матеріалів – про саміт і не лише.

Матеріали, створені переможцями ШМЖ у Вільнюсі

Олег Будзінський :: Вільнюс чекає на Україну :: Збруч

Олена Марченко :: Вільнюс Януковича: що його там чекає? :: Zaxid.net

Ольга Срібняк :: “Ми у Вільнюсі чекаємо, з якою новиною приїде Янукович” :: Збруч

Олексій Коваленко :: Поразка дипломатії ЄС. Три головні промахи :: Главком

Ярослав Назар :: Чим живе Вільнюс за крок до саміту? :: Високий Замок

Олексій Коваленко :: Ставицький: Я вперше чую, що зрив угоди з ЄС призведе до зниження ціни на газ :: Zaxid.net

Олексій Коваленко :: Анатолій Кінах: Чекаємо позитивного рішення від саміту :: Zaxid.net

Ярослав Назар :: Анатолій Кінах: “Україна буде обирати курс на Європу” :: Високий Замок

Олексій Коваленко :: Чи смерть Асоціації потягне за собою смерть безвізового режиму? :: Високий Замок

Олег Будзінський :: Путін і Східне партнерство :: Збруч

Таїсія Кутузова :: Настроение Висагинаса

Таїсія Кутузова :: Литва через 10 лет

Олена Марченко :: Українські обличчя Вільнюса :: Zaxid.net

З Вільнюса вони повернулись уже до іншої України. У 2014-му Школа міжнародної журналістики допомагала нам усвідомити зміни, що відбувалися з країною, державою й нами, описати їх і спрогнозувати, що буде далі.

перша :: друга :: третя :: четверта :: Україна-Грузія-Молдова :: Виклики декомунізації