ІІ Відеоакадемія документального серіалу

Оновлено: 10.10.2017

22425777_2014520142111545_485697157_o

Школа журналістики Українського католицького університету в рамках програми «Meet up! Німецько-українські зустрічі молоді» за підтримки німецького Фонду «Пам’ять, відповідальність та майбутнє», Міністерства закордонних справ Німеччини та Фонду Роберта Боша проводить німецько-українську Відеоакадемію документального серіалу DOCemotion.

Завдання учасників проекту – зняти документальний серіал, що розкриватиме питання історичної пам’яті ХХ століття та трансформацій в посттоталітарних суспільствах засобами німого кіно. Готуватись до зйомок учасникам проекту допомагають досвідчені тренери-ментори. 

У світі «постправди» історична пам’ять стає полем для маніпуляції. Історію фальсифікують та інтерпретують із політичною та пропагандистською метою, викреслюючи з неї незручні сторінки та заповнюючи білі плями штучно ідеологізованими конструкціями. Результат може бути вбивчим: ми бачимо, як десятки тисяч росіян і мешканців окупованої частини України зі зброєю в руках ідуть на війну, яку вважають продовженням Другої світової. Як пересвідчитись, що історична пам’ять – це те, що ми справді пам’ятаємо, а не оманлива картинка, нав’язана нам пропагандою? Ми шукатимемо мовчазних свідків, які не інтерпретують історію, а розповідають те, що бачили самі. Люди, будівлі, місця, документи, родинні історії, які дозволяють без оцінок і перекручень показати, як Європа пережила найбільшу війну в історії і які висновки зробила з неї, а які – ні.

Фотоальбом із ІІ Відеоакадемії

Живих героїв для програм, на жаль, меншає. Чотири роки тому, коли ми почали знімати «Історичну правду» у Львові, ми могли запросити багатьох ветеранів ОУН і УПА. Тепер їх майже не залишилося. На наших очах відійшли тисячі оповідачів, чиїх історій ми так і не вислухали>>>medialab

ihateitall

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on VKEmail this to someone