Владика Борис Ґудзяк

Оновлено: 08.07.2015

Курс: християнська духовність 

Президент Українського католицького університету. Єпископ Української греко-католицької церкви (єпархія Святого Володимира Великого в Парижі для українців візантійського обряду у Франції,  країнах Бенілюксу та Швейцарії).

Доктор (Ph.D) зі слов’янської та візантійської культурно-церковної історії. Почесний громадянин міста Львова.  Кавалер французького ордену Почесного легіону.

Борис Ґудзяк народився у місті Сиракузи, Сполучені Штати Америки. 1978–1980 роки – навчання в Сиракузькому університеті, США. Подвійний диплом бакалавра: з біології та філософії з відзнакою Summa cum laude; 1980–1983 роки – навчання на богословському факультеті в Папському Урбанському університеті в Римі, Італія. Ступінь бакалавра (S.Т.В) з відзнакою Маgna cum Laude; 1983–1992 роки – навчання на факультеті гуманітарних і природничих наук в Гарвардському університеті в Кембріджі, штат Масачусетс, США. Докторат (Ph.D) в галузі слов’янської та візантійської культурно-церковної історії; 1994–1995 роки – навчання на факультеті східних церковних наук в Папському Орієнтальному Інституті в Римі, Італія. Факультет. Ліценціат (L.S.E.O) з відзнакою Summa cum laude.

1995–2000 роки – віце-ректор Львівської богословської академії. 2000–2002 роки – ректор Львівської богословської академії. 2002–2012 роки – ректор Українського католицького університету.

Наукові інтереси: християнська духовність у постмодерну добу, історія Української греко-католицької церкви

Видання:

  • Церква, держава і суспільство в Україні у XVII ст. / Під ред. Бориса Ґудзяка, Олега Турія. – Львів: Інститут історії Церкви, 1996.
  • Crisis and Reform: The Kievan Metropolitanate, the Patriarchate of Constantinopole, and the Genesis of the Union of Brest. Cambridge, M. A.: Harvard Ukrainian Research Institute, 1998.
  • Криза і реформа: Київська митрополія, Царгородський патріархат і виникнення Менталітет, церковна ідентичність та богословська думка в Україні у XVII ст. / Під ред. Бориса Ґудзяка, Олега Турія. – Львів: Інститут історії Церкви, 2001.

Facebook: Borys Gudziak


Християнська духовність 

Що означає бути християнином у сучасному світі? Які виклики ставить сучасна цивілізація християнству? Чому відроджується релігійний фундаменталізм і яка справжня місія християнства? На ці та інші запитання ми разом шукатимемо відповіді в межах навчального курсу «Християнська духовність».

Окрім цього, ви матимете нагоду більше дізнатися про історію та особливості розвитку християнської духовності, релігійну і світоглядну специфіку сучасного українського суспільства, роль християн різних конфесій у політичному й соціальному житті, погляди Церкви на біоетичні проблеми, а також про те, як сучасне християнство трактує питання природи людини, її свободи і  відповідальності.

Думати – не боляче, вірити – не страшно!


Чим відрізнятимуться наші магістерські програми від програм інших навчальних закладів, які нині навчають майбутніх журналістів та медіафахівців? Передусім, програми розраховані на людей, які вже здобули вищу освіту (бакалаври, спеціалісти, магістри), не обов’язково журналістську, і можуть критично оцінювати свої здібності й творчий потенціал. Адже людина з життєвим досвідом, розумінням ролі і відповідальності журналіста перед суспільством сьогодні потрібна Україні,владика Борис про Школу журналістики УКУ.

Найважливішим для мене є справді не стільки матеріальні речі, скільки стосунки між людьми. Я дуже радію щастю наших студентів. І радію, що наші стосунки продовжуються і після закінчення їхнього навчання. Нещодавно спілкувався із нашою випускницею, а тепер — матір’ю чотирьох дітей. Побачив у її очах мир. Якщо навчання в УКУ як духовна мандрівка причинилося до цього миру в очах, то це для мене є дуже вдячним пережиттям,владика Борис на The Ukrainians.