Василь Расевич

Оновлено: 08.11.2016

Курс: публічна історія та медії

Шеф-редактор відділу текстів онлайн-видання Zaxid.net. Історик, есеїст, блоґер.

Василь Расевич народився на Поліссі. 1991 року закінчив історичний факультет Львівського національного університету імені Івана Франка. Кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Інституту українознавства імені Крип’якевича Національної академії наук України.

Публікації:

Наукові інтереси: політика пам’яті, місця пам’яті, історія Галичини кінця ХІХ – початку ХХ століття

e-mail: [email protected]  Facebook: Vasyl Rasevych


Публічна історія та медії

Публічна історія – це історія, що через технічну революцію в інформаційній сфері, надсучасні ґаджети, прорив у кіно- та телевізійній індустрії, а також  завдяки неймовірно швидкісній передачі даних в інтернеті розкинула запилені бібліотечні та архівні полиці, товсті академічні фоліанти й увійшла у щоденне життя. Історія стала не лише захопливою, яскравою і кольоровою, а й  доступною буквально.

Водночас «опублічнення» історії спричинило її інструменталізацію – історія стала інструментом політичних маніпуляцій, індоктринації та пропаганди. У ХХІ столітті ми є свідками, а подекуди, на жаль, учасниками того, як до воєн інформаційних чи економічних додалися історичні. Саме тоді в медіях з’являються тисячі документальних та художніх серіалів на історичну тематику – з підігнаними під один канон історичними інтерпретаціями; публіцистичні передачі з масою постановочних сцен; художні твори з індоктринованим змістом; глорифікуюче війну і насильство художнє кіно; театр, пісні і навіть мультфільми – усе стає елементами цілеспрямованої історичної політики та війни пам’ятей.

У межах курсу «Публічна історія та медіа» студенти навчаться аналізувати історичну політику та політику пам’яті, відрізняти інструменталізацію історії від її популяризації; створювати новий та якісний медійний продукт на історичну тематику; творити інтелектуальне середовище, залучати різні експертні групи до дискусій про минуле в медійному просторі України.