Польсько-німецька літня школа для молодих журналістів з України

Оновлено: 04.10.2017

Jasionka_6

PoxoljukЮлія Похолюк, Умань

Кожній партії по газеті, кожному депутату по сайту, – саме так виглядає ЗМІ в місті Умань. У моїх глобальних планах створити у цьому місті незалежне ЗМІ, яке б не фінансувалося з кишень можновладців,  а заробляло на якісній  неполітичній рекламі. Впевнена, що  Польсько-Німецька літня школа, а точніше знання і досвід іноземних спікерів мені у цьому допоможуть.


Diadiuk_K_V_Катерина Дядюк, Хмельницький

Я погоджуюся із твердженням, що «патріотична» позиція журналіста здатна відсунути на задній план об`єктивізм і професійну етику. У роботі на першому місці мають бути професійні стандарти, а не особисті переконання. Тож сподіваюся, що участь у школі дасть розуміння того, як варіювати це співвідношення, не впадаючи у крайнощі.


TCebrijЄвгенія Цебрій, Тернопіль

Хочу бути корисною для інших і це я можу робити завдяки своїй роботі. Від літньої школи очікую отримати знання, які допоможуть мені стати кращою, подивитися на світ по-новому і робити ще більше для своїх читачів.


_ryna_Domashchenko_KHersonІрина Домащенко, Херсон

Щодо своєї функції у журналістиці: інформувати, викривати, змінювати – людей, суспільство, свідомість. Участь у літній школі – це можливість наближення регіональних українських ЗМІ до європейських стандартів журналістики.


FranchukМарина Франчук-Лисенко, Полтава

Я прагну розповідати людям про складні речі доступною мовою, змінювати їхні життя на краще конкретними порадами і надихаючими історіями. Сподіваюсь, що школа підкаже найбільш ефективні способи, як достукатися до сучасного споживача інформації.


KurykoВіра Курико, Чернігів

Свою роботу хочу присвятити розвитку локальних медіа та поширенню в них такого жанру як репортаж. Літня школа для мене це можливість побачити, як працюють регіональні та локальні медіа сусідньої країни та використати їх досвід у своєму регіоні.


KarapataМарія Карапата, Київ

Для мене буде дуже цікаво почерпнути нові знання від іноземних фахівців, а також поспостерігати за роботою команди в редакціях, подібний досвід міг би відкрити для мене нові можливості. Сферу журналістики вважаю однієї з найважливіших на сьогоднішній день в Україні. 


PetryshynОлена Петришин, Львів

Об’єктивно висвітлювати інформацію, формувати громадську думку, пропонувати читачеві аналіз ситуації, даючи йому змогу самостійно зробити висновки. Переконана, що власне на досвіді іноземних колег зможу сформувати для себе образ ідеал демократичної медіасистеми та удосконалити свої навички.


Польсько-німецька літня школа для молодих журналістів з України

Якою є роль журналіста у охопленій війною країні? Чи можна зберегти об`єктивізм, коли ворог застосовує пропаганду і дезінформацію на масовому рівні? На ці й багато інших важких запитань шукають відповіді журналісти в Україні. Від них вимагається «патріотична» позиція, яка виключає об`єктивізм і професійну етику. Потрібно про ці дилеми розмовляти, наголошуючи на них і спільно шукаючи рішень. Адже ставкою є свобода слова та відповідальність за слово.

Фонд Польсько-Німецької Співпраці намагається йти на зустріч цим проблемам. Ситуація в Україні, у близького сусіда Польщі, не повинна залишити нас байдужими. Тому ми разом із Товариством Журналістських Студій у Жешові та Школою журналістики Українського католицького університету у Львові організовуємо польсько-німецьку літню школу для молодих журналістів із регіональних та місцевих ЗМІ України.

Від 21 вересня до 1 жовтня цього року журналісти з України, Польщі і Німеччини, видатні науковці, а також представники місцевих органів влади матимуть нагоду зустрітися за спільним «круглим столом» у Львові і у Жешові, щоб порозмовляти про актуальні труднощі, пов`язані із реалізацією журналістської професії, і разом пошукати рішень. Набір учасників проекту щойно завершився. До участі зголосилося аж 61 особа. Однак, у проекті зможуть взяти участь тільки  20 з них.

Це молоді журналісти із 17 регіонів, з 20 міст України, в тім числі і з тих, що перебувають в зоні воєнного конфлікту. Вони працюють в місцевих газетах, на телебаченні чи в інтернет-медіа. На них очікують лекції, зустрічі і відвідини редакцій. Журналісти ознайомляться зі специфікою праці у їхній професії в Німеччині і в Польщі, а також зі способами функціонування регіональних ЗМІ у цих країнах. Безсумнівно важливим пунктом програми стане візит до Музею поляків, що рятували євреїв у Марковій, а також на цвинтарі у Павлокомі. Нам важливо, щоб підіймались важкі теми у польсько-українських взаєминах, що стосуються спільної історії цього регіону.  Про ці проблеми ми будемо говорити з представниками світу політики і науки на зустрічі, що її заплановано під кінець програми у приміщенні Генерального консульства РП у Львові. Це буде нагодою озирнутися назад у минуле і глянути у майбутнє, щоб оцінити сучасний стан сусідських взаємин і роль мас-медіа у цьому контексті.  Більш того, це буде прекрасна нагода для популяризації нашого польсько-німецько-українського проекту. Його співфінансує Міністерство закордонних справ Федеративної Республіки Німеччини як частину програми співпраці з громадянським суспільством у державах Східного партнерства та у Росії.

Як Фонд Польсько-Німецької Співпраці ми переконані, що наш багатолітній досвід доброї польсько-німецької співпраці в об`єднаній Європі, в тім числі понад  15.000 спільних ініціатив громадян Німеччини і Польщі, є добрим прикладом і взірцем для формування таких же стосунків польсько-українських і наближення України до Європейського Союзу.

Для досягнення довготривалих ефектів проекту ми подбаємо про створення умов для контактування і обміну досвідом через інтернет-портал. Після закінчення школи ми намагатимемось підтримувати її учасників. Деякі з них отримають пропозиції стажування у польських редакціях.

Фотографії з минулорічної школи можна оглянути тут

Українських журналістів познайомили з особливостями роботи у польських та німецьких медіа
Програма школи (doc)

Nowiny_5_07_2016

Проведення літньої школи стало можливим завдяки фінансовій підтримці, наданій Міністерством закордонних справ Федеративної Республіки Німеччини за посередництвом Фонду Польсько-німецької Співпраці, а також Підкарпатським воєводством і Жешівським університетом. Безпосередніми виконавцями є Інститут політичних наук Жешівського університету та Школа журналістики УКУ у Львові, яка займатиметься, зокрема, відбором учасників проекту.

Безпосередньо ознайомитись з діяльністю польських журналістів учасникам літньої школи дозволять відвідини редакцій щоденної газети „Nowiny”, Polskiego Radia Rzeszów та Ośrodka Telewizji Polskiej у Жешові.

u563

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on VKEmail this to someone