Запитання/Відповіді

Оновлено: 14.07.2016

якщо відповіді на ваше запитання тут немає, звертайтесь за електронними адресами [email protected] (журналістика) та [email protected] (медіакомунікації)


Чи є у вас бюджетні місця?

Немає. Український католицький університет – приватний виш, навчання в ньому платне. Однак, вступаючи на програми Школи журналістики УКУ та навчаючись старанно, ви маєте шанс отримати стипендію на покриття оплати за навчання.

Скільки коштує навчання?

Вартість двох років навчання на Магістерській програмі з журналістики – 36 000 гривень (по 18 000 за перший і другий рік навчання). На Магістерській програмі з медіакомунікацій – 32 000 гривень (по 16 000 гривень за перший і другий рік навчання). Оплата посеместрова.

Чи є у вас заочна форма навчання?

Немає і навряд чи буде. Ми вважаємо, що ані журналістом, ані медійним фахівцем не можна стати заочно. Тому пропонуємо два роки інтенсивної освіти з вагомою практичною складовою. Якщо потрібен тільки диплом, це не до нас.

Що означає статус слухача?

Слухач – це той самий студент магістерської програми з журналістики чи з медіакомунікацій УКУ, однак по завершенні навчання він отримає не диплом державного взірця, а диплом УКУ. Він вчиться за тією ж програмою, що й студент, виконує ті ж завдання, отримує ті ж преференції, його так само можуть відрахувати за неуспішність :)

Чому з’явився слухач? Ліцензійних місць на програмах Школи журналістики УКУ порівняно небагато – 25 на журналістиці та 20 на медіакомунікаціях. Мотивованим вступникам, для яких знання важливіші за диплом, ми пропонуємо їм стати слухачами.

За навчання слухач оплачує половину вартості навчання за рік.

З якою попередньою освітою до вас можна вступати?

Вступати на обидві програми Школи журналістики  УКУ можна бакалаврам, спеціалістам і магістрам будь-яких спеціальностей.

Які документи потрібні для вступу?

Ось повний перелік.

Який диплом я отримаю по завершенні навчання?

По-перше, диплом магістра з журналістики або медіакомунікацій державного зразка. По-друге, кращі випускники отримають диплом Українського католицького університету, знаний і цінований роботодавцями у сфері медіа.

Чим відрізняється програма з журналістики від програми з медіакомунікацій?

Магістерська програма з журналістики готує універсальних журналістів. Це прикладна програма, базована на практиці. Магістерська програма з медіакомунікацій  більш академічна, вона готує фахівців, які працюють не лише у медіа, але й із медіа: медіааналітиків, медіакритиків, дослідників медіа, медіаекспертів і спеціалістів із нових медій.

Чи отримаю я журналістські навички, навчаючись на програмі з медіакомунікацій?

У навчальній програмі магістерки з медіакомунікацій є низка практичних журналістських дисциплін. До того ж, охочі студенти медіакомунікацій матимуть змогу факультативно відвідувати лекції програми з журналістики, і навпаки.  Вхід на майстер-класи та інші навчальні заходи, звісно ж, вільний для студентів обох програм.

Чи можна подавати документи одночасно на дві програми?

Можна. Ми радимо вступникам скласти вступні іспити на обидві програми (насправді, це практично не обтяжить вас), аби потім – за вступним рейтингом – визначатися, яка з програм є ближчою.

Чи зможу я поєднувати навчання з роботою?

Ми заохочуємо наших студентів до журналістського фрилансу, роботи або стажування в медіа, якщо це не заважає відвідувати заняття.  Вільного відвідування для тих, хто працює повний день або має суворий робочий графік, не передбачено.

Я не встигаю приїхати і здати документи. Що робити?

Ви можете надіслати копії документів електронною поштою на скриньку приймальної комісії, а оригінали здати буквально перед першим вступним іспитом.

Творчий доробок і досвід роботи у медіа – це обов’язково?

Це не обов’язково. Творчий доробок додає лише десять балів до вступного рейтингу. Але, щоб отримати пристойний результат на вступних випробуваннях на програму з журналістики, абітурієнт має цікавитись журналістикою і мати уявлення про ситуацію в українських медіа. Ось поради від викладачів, що допоможуть вам підготуватись до вступного іспиту.

Я не зі Львова. Де я буду жити?

Частині студентів з обох магістерських програм буде запропоновано взяти участь у формаційній програмі «Християнська духовність у постмодерній добі», яка передбачає проживання в гуртожитку по вул. Червоної калини. Цьогоріч проживання коштувало 550 гривень на місяць. Дорога від гуртожитку на Червоної калини до корпусу філософсько-богословського факультету, де відбувається навчання, займає 20-30 хвилин.

Детальніше про формаційну програму читайте на сайті Колегіуму.

Студенти, що не отримають пропозиції участі у формаційній програмі (УКУ не має можливості всіх забезпечити проживанням) або з особистих причин не мають бажання чи змоги жити в гуртожитку на Червоної калини, винаймають собі житло самі.

Чи можна поселитися в Колегіумі на час вступних випробувань?

Можна. З питань організації поселення звертайтесь до кафедри журналістики чи медіакомунікацій, у залежності від того, куди ви маєте намір вступати. Також прохання про поселення на час вступних іспитів можна залишити у приймальній комісії.

Які я маю шанси отримати стипендію?

Стипендія на перший рік навчання залежить від результату вступних випробувань – її отримують ті, хто набрав найвищі підсумкові бали. Повторивши цей результат на літній сесії, можна продовжити стипендію на 3-й семестр, а за його підсумками – на останній, тобто 4-й. Якщо ви походите зі Сходу або Півдня (+Крим) України, ви можете розраховувати на спеціальні стипендії програми MyMedia.

Які я маю шанси поїхати за кордон у рамках програми?

Це залежить від результатів сесії – за кордон їдуть 5 студентів магістерки з журналістики із найвищим рейтингом та добрим знанням іноземної мови. Перелік країн, де студенти-журналісти проходять стажування, – Польща, Італія, Туреччина, США, Німеччина, Австрія. Відбір студентів обох магістерських програм на наукове стажування в архіві Українського національного музею Чикаго (США) відбувається за підсумками конкурсу наукових проектів. Крім того, УКУ пропонує семестрове стажування в європейських університетах за програмою обміну.

Чи можу я вступати до вас, якщо моя українська не ідеальна?

Навчання в нас відбувається українською мовою, деякі курси та майстер-класи – англійською, польською і російською. Студенти вивчають англійську як іноземну та українську в рамках курсу «Мова медій». Ви матимете нагоду вдосконалити свої знання з цих мов та практикувати українську як мову повсякденного спілкування.

Чи можу я вступати до вас, якщо я не католик?

Освіта у Школі журналістики УКУ є світською, у нас навчаються представники різних конфесій. Єдина вимога до студентів – толерантність і повага до релігійних  почуттів інших. Разом із тим, студентам, що цікавляться релігією, життям Церкви і релігійною журналістикою, УКУ пропонує унікальні можливості: спілкуватися з видатними українськими та зарубіжними релігійними діячами, проходити практику в релігійних медіа, слухати лекції владики Бориса Ґудзяка тощо.

Які мої шанси знайти роботу після навчання у вас?

Ми не гарантуємо працевлаштування, але всіляко сприяємо нашим студентам і випускникам у пошуку роботи. Протягом навчання ви матимете нагоду побувати в редакціях українських та зарубіжних ЗМІ, познайомитись із журналістами, редакторами та медіаменеджерами. Чи зможете ви конвертувати свої знання, навички, контакти й таланти в успішне працевлаштування, залежить лише від вас.

   

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on VKEmail this to someone