Запитання/Відповіді

Оновлено: 14.07.2017

якщо відповіді на ваше запитання тут немає, звертайтесь за електронними адресами [email protected] (журналістика) та [email protected] (медіакомунікації)


Чи є у вас бюджетні місця?

Немає. Український католицький університет – приватний виш, навчання в ньому платне. Однак, вступаючи на магістерські програми з журналістики чи медіакомунікацій та навчаючись старанно, ви маєте шанс отримати стипендію на покриття оплати за навчання.

Скільки коштує навчання?

Вартість двох років навчання на Магістерській програмі з журналістики – 53 000 гривень (25 000 грн. за перший навчання і 28 000 грн. – за другий). На Магістерській програмі з медіакомунікацій – 47 000 гривень (22 000 грн. за перший рік навчання і 25 000 грн. – за другий). Оплата посеместрова.

Чи є у вас заочна форма навчання?

Немає і навряд чи буде. Ми вважаємо, що ані журналістом, ані медійним фахівцем не можна стати заочно. Тому пропонуємо два роки інтенсивної освіти з вагомою практичною складовою. Якщо потрібен тільки диплом, це не до нас.

З якою попередньою освітою до вас можна вступати?

Вступати на обидві магістерські програми можна бакалаврам, спеціалістам і магістрам будь-яких спеціальностей.

Які документи потрібні для вступу?

Ось повний перелік.

Який диплом я отримаю по завершенні навчання?

По-перше, диплом магістра з журналістики або медіакомунікацій державного зразка. По-друге, кращі випускники отримають диплом Українського католицького університету, знаний і цінований роботодавцями у сфері медіа.

Чим відрізняється програма з журналістики від програми з медіакомунікацій?

Магістерська програма з журналістики готує універсальних журналістів. Це прикладна програма, базована на практиці. Магістерська програма з медіакомунікацій  готує фахівців зі сфери комунікацій, зокрема цифрових та візуальних.

Чи можна подавати документи одночасно на дві програми?

Можна. Ми радимо вступникам скласти вступні іспити на обидві програми (насправді, це практично не обтяжить вас), аби потім – за вступним рейтингом – визначатися, яка з програм є ближчою.

Чи зможу я поєднувати навчання з роботою?

Ми заохочуємо наших студентів до журналістського фрилансу, роботи або стажування в медіа, якщо це не заважає відвідувати заняття.  Вільного відвідування для тих, хто працює повний день або має суворий робочий графік, не передбачено.

Я не встигаю приїхати і здати документи. Що робити?

Ви можете надіслати копії документів електронною поштою на скриньку приймальної комісії, а оригінали здати буквально перед першим вступним іспитом.

Творчий доробок і досвід роботи у медіа – це обов’язково?

Це не обов’язково. Творчий доробок додає лише десять балів до вступного рейтингу. Але, щоб отримати пристойний результат на вступних випробуваннях на програму з журналістики, абітурієнт має цікавитись журналістикою і мати уявлення про ситуацію в українських медіа. Ось поради від викладачів, що допоможуть вам підготуватись до вступного іспиту.

Я не зі Львова. Де я буду жити?

Частині студентів з обох магістерських програм буде запропоновано взяти участь у формаційній програмі «Християнська духовність у постмодерній добі», яка передбачає проживання в гуртожитку на проспекті Червоної калини. Цьогоріч проживання коштувало 550 гривень на місяць. Дорога від гуртожитку до корпусу філософсько-богословського факультету, де відбувається навчання, займає 20-30 хвилин.

Детальніше про формаційну програму читайте на сайті Колегіуму.

Студенти, що не отримають пропозиції участі у формаційній програмі (УКУ не має можливості всіх забезпечити проживанням), або з особистих причин не мають бажання чи змоги жити в гуртожитку на пр. Червоної калини, винаймають собі житло самі.

Чи можна поселитися в Колегіумі на час вступних випробувань?

Можна. Прохання про поселення на час вступних іспитів потрібно залишити у приймальній комісії.

Які я маю шанси отримати стипендію?

Стипендія на перший семестр навчання залежить від результатів вступних випробувань – її отримують ті, хто набрав найвищі підсумкові бали. Далі, за підсумками кожної сесії ви матимете нагоду продовжити стипендію аж до завершення навчання.

Які я маю шанси поїхати за кордон у рамках програми?

Це залежить від результатів першої сесії – за кордон їдуть 4-5 студентів магістерки з журналістики із найвищим рейтингом та добрим знанням іноземної мови. Перелік країн, де студенти-журналісти проходять стажування, – Польща, Італія, Німеччина. Відбір студентів на наукове стажування в архіві Українського національного музею Чикаго (США) відбувається за підсумками конкурсу наукових проектів. Крім того, УКУ пропонує семестрове навчання в європейських університетах за програмою обміну Еразмус+.

Чи можу я вступати до вас, якщо моя українська не ідеальна?

Навчання в нас відбувається українською мовою, деякі курси та майстер-класи – англійською, польською і російською. Студенти вивчають англійську як іноземну та українську в рамках курсу «Мова медій». Ви матимете нагоду вдосконалити свої знання з цих мов та практикувати українську як мову повсякденного спілкування.

Чи можу я вступати до вас, якщо я не католик?

Освіта на обох магістерських програмах є світською, у нас навчаються представники різних конфесій. Єдина вимога до студентів – толерантність і повага до релігійних  почуттів інших. Разом із тим, студентам, що цікавляться релігією, життям Церкви і релігійною журналістикою, УКУ пропонує унікальні можливості: спілкуватися з видатними українськими та зарубіжними релігійними діячами, проходити практику в релігійних медіа, слухати лекції владики Бориса Ґудзяка тощо.

Які мої шанси знайти роботу після навчання у вас?

Ми не гарантуємо працевлаштування, але всіляко сприяємо нашим студентам і випускникам у пошуку роботи. Протягом навчання ви матимете нагоду побувати в редакціях українських та зарубіжних ЗМІ, познайомитись із журналістами, редакторами та медіаменеджерами. Чи зможете ви конвертувати свої знання, навички, контакти й таланти в успішне працевлаштування, залежить лише від вас.